Στις 29 Σεπτεμβρίου η έναρξη της Super League 2

Το Δ.Σ της Super League 2 συνεδρίασε την Τρίτη (10/9) και αποφασίστηκε η δεύτερη κατηγορία του ελληνικού πρωταθλήματος να ξεκινήσει στις 29 Σεπτεμβρίου.

Η μετάθεση της σέντρας – αρχικά ήταν προγραμματισμένη η έναρξη για τις 15 Σεπτεμβρίου – αποφασίστηκε μετά από ψηφοφορία λόγω του θολού τοπίου στα τηλεοπτικά δικαιώματα της κατηγορίας.

Υπενθυμίζεται ότι για το πρωτάθλημα δεν προβλέπονται εμβόλιμες αγωνιστικές – εφόσον δεν υπάρξουν απρόοπτα με αναβολές και ακυρώσεις αναμετρήσεων – ενώ η κανονική διάρκεια θα ολοκληρωθεί στις 16 Φεβρουαρίου. Τα playoffs (1-6) και playouts (7-12) – δύο γύροι και στα δύο – θα διαρκέσουν από την 1η Μαρτίου έως τη 10η Μαΐου.

Ο πρώτος (όπως βγαίνει από playoffs) ανεβαίνει απευθείας στην πρώτη κατηγορία, ο δεύτερος (όπως βγαίνει από τα playoffs) θα διεκδικήσει την άνοδο στα μπαράζ με τον 13ο της Super League 1. Ο 11ος και 12ος (όπως βγουν από τα playouts) υποβιβάζονται απευθείας στην τρίτη κατηγορία (Football League).

Θυμηθείτε το πρόγραμμα:

1η / 12η αγωνιστική

Παναχαϊκή-ΠΑΣ Γιάννινα

Απολλων Σμύρνης-Εργοτελης

Πλατανιάς-Λεβαδειακός

Δόξα Δράμας-Καραϊσκάκης

Απολλων Πόντου-Χανιά

Απολλων Λάρισας-Κέρκυρα

2η / 13η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου-Δόξα Δράμας

Καραϊσκάκης-Απόλλων Λάρισας

Χανιά-Απόλλων Σμύρνης

Κέρκυρα-Παναχαϊκή

Εργοτέλης-Πλατανιάς

Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα.

3η / 14η αγωνιστική

Δόξα Δράμας-Απόλλων Λάρισας

Απόλλων Σμύρνης-Απόλλων Πόντου

Παναχαϊκή-Καραϊσκάκης

Πλατανιάς-Χανιά

Λεβαδειακός-Κέρκυρα

ΠΑΣ Γιάννινα-Εργοτέλης

4η / 15η αγωνιστική

Απόλλων Σμύρνης-Δόξα Δράμας

Απόλλων Λάρισας-Παναχαϊκή

Απόλλων Πόντου-Πλατανιάς

Καραϊσκάκης-Λεβαδειακός

Χανιά-ΠΑΣ Γιάννινα

Εργοτέλης-Κέρκυρα

5η / 16η αγωνιστική

Δόξα Δράμας-Παναχαϊκή

Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης

Λεβαδειακός-Απόλλων Λάρισας

ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Πόντου

Εργοτέλης-Καραϊσκάκης

Κέρκυρα-Χανιά

6η / 17η αγωνιστική

Πλατανιάς-Δόξα Δράμας

Παναχαϊκή-Λεβαδειακός

Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα

Απόλλων Λάρισας-Εργοτέλης

Απόλλων Πόντου-Κέρκυρα

Καραϊσκάκης-Χανιά

7η / 18η αγωνιστική

Δόξα Δράμας-Λεβαδειακός

ΠΑΣ Γιάννινα-Πλατανιάς

Εργοτέλης-Παναχαϊκή

Κέρκυρα-Απόλλων Σμύρνης

Χανιά-Απόλλων Λάρισας

Καραϊσκάκης-Απόλλων Πόντου

8η / 19η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα-Δόξα Δράμας

Λεβαδειακός-Εργοτέλης

Πλατανιάς-Κέρκυρα

Παναχαϊκή-Χανιά

Απόλλων Σμύρνης-Καραϊσκάκης

Απόλλων Λάρισας-Απόλλων Πόντου

9η / 20ή αγωνιστική

Δόξα Δράμας-Εργοτέλης

Κέρκυρα-ΠΑΣ Γιάννινα

Χανιά-Λεβαδειακός

Καραϊσκάκης-Πλατανιάς

Απόλλων Πόντου-Παναχαϊκή

Απόλλων Λάρισας-Απόλλων Σμύρνης

10η / 21η αγωνιστική

Κέρκυρα-Δόξα Δράμας

Εργοτέλης-Χανιά

ΠΑΣ Γιάννινα-Καραϊσκάκης

Λεβαδειακός-Απόλλων Πόντου

Πλατανιάς-Απόλλων Λάρισας

Παναχαϊκή-Απόλλων Σμύρνης

11η /22η αγωνιστική

Χανιά-Δόξα Δράμας

Καραϊσκάκης-Κέρκυρα

Απόλλων Πόντου-Εργοτέλης

Απόλλων Λάρισας-ΠΑΣ Γιάννινα

Απόλλων Σμύρνης-Λεβαδειακός

Παναχαϊκή-Πλατανιάς

Πηγή: sport24.gr

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ