Παραμένει 1ος ο Ολυμπιακός, «Χ» στην Τούμπα για ΠΑΟΚ-ΠΑΟ

παραμένει-1ος-ο-ολυμπιακός-χ-στην-τού-947677

Ο ΠΑΟΚ δεν αξιοποίησε την ευκαιρία να πιάσει τον Ολυμπιακό στην κορυφή, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος με σκορ 2-2 σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι κόντρα στον Παναθηναϊκό.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» ισοφάρισε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Βιεϊρίνια η οποία προέκυψε από το VAR.

Η ΑΕΚ από την πλευρά της επικράτησε με σκορ 3-2 του Ατρόμητου, με τη νίκη της να επιτυγχάνεται στο τελευταίο λεπτό από το Νέλσον Ολιβέιρα.

Εντυπωσιακό παιχνίδι διεξήχθη στην Λάρισα, με τον ΟΦΗ να προηγείται 2-0 μέχρι το 7ο λεπτό, αλλά τελικά γνώρισε την ήττα με 3-2.

Το Σάββατο, ο Ολυμπιακός αναδείχτηκε ισόπαλος 0-0 στην Ξάνθη.

• Αποτελέσματα 9ης αγωνιστικής

Ξάνθη-Ολυμπιακός 0-0

Πανιώνιος-Αρης 1-1 (66′ Αρτσε-85′ Ρόουζ)

Λάρισα-ΟΦΗ 3-2 (14′ Μόρας, 68′ Μιλοσάβλιεβιτς, 79′ Ντάουντα-3′ Σεμέδο, 7′ Τσιλιανίδης)

Παναιτωλικός-Αστέρας Τρίπολης 1-1 (17′ Μαρσιάλ-44′ πεν. Μπαράλες)

ΑΕΚ-Ατρόμητος 3-2 (62′ αυτ. Μανδάς, 71′, 90’ Νέλσον Ολιβέιρα – 20′ Μανούσος, 89′ Ανδρούτσος)

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός 2-2 (66′, 90’+5′ πεν. Βιεϊρίνια – 44′ Ζαχίντ, 87′ Μακέντα)

Λαμία-Βόλος (Δευτέρα, 20:00)