Φιλική νίκη με 1-0 για τα Χανιά κόντρα στον ΠΟΑ

φιλική-νίκη-με-1-0-για-τα-χανιά-κόντρα-στο-1111571

Με γκολ του Διαμαντόπουλου η ομάδα των Χανίων επικράτησε σε φιλικό παιχνίδι του ΠΟΑ, με σκορ 1-0.

Το μοναδικό γκολ σημειώθηκε στο 31’, όταν ο Καρτσαμπάς έκλεψε την μπάλα στον χώρο του κέντρου, πάσαρε στον Δημητριάδη, που έβγαλε μπαλιά για τον Διαμαντόπουλο, ο οποίος με προβολή πρόλαβε την έξοδο του Γιαγκιόζη και από πλάγια θέση σκόραρε.

Στο 15’ ο Κάσσος δεν μπόρεσε να “νικήσει” σε τετ-α-τετ τον Γιαγκιόζη, ο οποίος απέκρουσε και το γυριστό σουτ του Μπερντίου στο 33’, έπειτα από σέντρα του Κάσσου. Από την άλλη ο ΠΟΑ απείλησε στο 44’ όταν από φάουλ του Σένκα ο Σαμουηλίδης έκανε την προβολή και ο Κουτζαβασίλης μπλόκαρε.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Χανιά απείλησαν με τον Πλέγα (66’) και είχαν μεγάλη ευκαιρία με τον Βρεττό στο 73’, αλλά ο Ρουμπάκης αρχικά απέκρουσε το σουτ του και στη συνέχεια μπλόκαρε στη γραμμή. Στο 90’ ο Καμαρά έκανε ατομική ενέργεια αλλά το σουτ του κατέληξε άουτ.

Από την άλλη η ομάδα του Ατσαλένιου είχε δοκάρι στο 69’ σε εκτέλεση φάουλ του Κερμενίδη. Στο 76’ το σουτ του Μέμμου κατέληξε άουτ και ένα λεπτό μετά ο Λαμπίρης απέκρουσε το σουτ του Γκελοσάνι.