Δύσκολη νίκη για Παλαιόχωρα στον Αλικιανό

δύσκολη-νίκη-για-παλαιόχωρα-στον-αλικ-935132

Μια πολύ δύσκολη, αλλά σημαντική νίκη κατάφερε να πετύχει η Παλαιόχωρα, κερδίζοντας με 3-1 στον Αλικιανό την ΑΕ Κυδωνίας σε εξ αναβολής αγώνα για την 2η αγωνιστική της Α’ ΕΠΣΧ.

Η ομάδα του Τάκη Διακάκη απειλήθηκε με απώλεια βαθμών, αλλά κατάφερε με δυο γκολ στα τελευταία λεπτά από τους Χουσεΐνογλου (83’) και Λαλά (88’) να φτάσει στην πολύτιμη νίκη.

Η ΑΕ Κυδωνίας είχε ισοφαρίσει σε 1-1 με τον Ι. Δασκαλάκη στο 47’ ενώ η Παλαιόχωρα -που έμεινε με 10 παίκτες από το 34’ λόγω αποβολής με απευθείας κόκκινη κάρτα του Πότσι- άνοιξε το σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι από τον Λαλά δύο λεπτά αργότερα (36′).

Διαιτητής: Κουκουράκης. Βοηθοί: Μαρκετάκης – Ευθυμόπουλος

ΑΕ Κυδωνίας (Γιώργος Μπονατάκης): Π.Γεωργανάς, Λούπου (59′ Αναγνωστόπουλος), Ι. Δασκαλάκης, Σφυριδάκης, Δάσκαλος (71′ Περουλάκης), Βροντάκης, Χιντρέι, Καλογεράκης, Στ. Δασκαλάκης, Καραχάλιος, Ι. Γεωργανάς

Παλαιόχωρα (Τάκης Διακάκης): Κούμπας, Δόνες, Κοντάκης (59′ Μανουσάκης), Λαλάς (90′ Τριφύλλης), Θεοδωράκης, Αγγελίδης, Πότσι, Τσάτσος, Χουσεΐνογλου (90+5′ Κεσίδης), Ζαφειρίου, Τζαγκαράκης (77′ Λιτσαρδάκης)