Κρήτη | Φουριόζος και στα πλέι οφ της Γ’ Εθνικής ο Ηρόδοτος

κρήτη-φουριόζος-και-στα-πλέι-οφ-της-γ-682986

Το πρώτο βήμα για την άνοδό του στη Football League πραγματοποίησε ο Ηρόδοτος, ο οποίος «καθάρισε» τον Αστέρα Αμαλιάδας, επικρατώντας 3-0 στην έδρα του, χάρη στα γκολ των Ετόφ (63′, 81′) Φραγκουλάκη (67′ πεν.).

Οι συνθέσεις:

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Κασμερίδης, Προβυδάκης, Μπάμπης, Γιαλούσης, Κανδηλάκης, Κασαπάκης (69′ Καρατζάογλου), Αργκιλέσι (88′ Φουκαράκης), Φραγκουλάκης, Μωραΐτης (87′ Καρυωτάκης), Μελισσόπουλος (82′ Γαρεφαλλάκης), Ετόφ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Τσάμης, Μπουντόπουλος, Παπαδόπουλος, Ρόβας, Κασνέτσι (68′ Μπούζουρας), Ενγκουέν, Παγώνης, Μπανούσης, Μπαρμπαρούσης, Κέρι, Τόρες.

Διαιτητής: Λάμπρου (Εύβοιας)
Βοηθοί: Ζήρδας, Δέτση (Αθηνών)

Το live του αγώνα:

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

90ο λεπτό: Προβολή του Ετόφ από κοντά, η μπάλα άουτ!

Πέντε λεπτά ακόμα.

81ο λεπτό: Ο Ετόφ με κεφαλιά δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Ηροδότου!

3-0 ο Ηρόδοτος!

Με 9 παίκτες ο Αστέρας!

Κι άλλη αποβολή για τον Αστέρα! Ο Μαρουκάκης, λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς, αντικρίζει την απευθείας κόκκινη κάρτα για αγκωνιά στον Κανδηλάκης.

69ο λεπτό: Πρώτη αλλαγή και για τον Ηρόδοτο, στη θέση του Κασαπάκη ο Καρατζάογλου.

67ο λεπτό: Ο Κασαπάκης θα ανατραπεί από τον Κασνέτσι μέσα στην περιοχή, ο Λάμπρου θα δώσει πέναλτι. Την εκτέλεση θα αναλάβει ο Φραγκουλάκης για να πετύχει το 2-0!

ΓΚΟΛ για τον Ηρόδοτο, 2-0!

Πέναλτι για τον Ηρόδοτο!

63ο λεπτό: Ο Ετόφ ανοίγει το σκορ! Ο συνήθης σκόρερ του Ηροδότου κάνει το 1-0 με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Προβυδάκη.

ΓΚΟΛ για τον Ηρόδοτο!

63ο λεπτό: Το 0-0 παραμένει.

54ο λεπτό: Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Ρόβα. Με δέκα παίκτες θα συνεχίσουν στον αγώνα οι φιλοξενούμενοι!

Με 10 ο Αστέρας!

48ο λεπτό: Κεφαλιά του Μπαρμπαρούση μετά από εκτέλεση φάουλ του Κέρι, η μπάλα λίγο άουτ!

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο στην Αλικαρνασό.

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ: Ηρόδοτος-Αστέρας Αμαλιάδας 0-0

36ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρόδοτο με κεφαλιά του Μελισσόπουλου, από το ύψος του πέναλτι, η οποία έφυγε άουτ.

30ο λεπτό: Λάθος του Γιαλούσι, Μπαρμπαρούσης και Κέρι δεν μπόρεσαν εξ επαφής να ανοίξουν το σκοτ, στη μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα έως τώρα.