Καλή εμφάνιση και βαθμός στο Βόλο για τον ΑΟΧ

καλή-εμφάνιση-και-βαθμός-στο-βόλο-για-τ-139340

aox goalΜε τον πρώτο βαθμό εκτός έδρας στην διαδικασία των play off έφυγε ο Α.Ο. Χανιά από τον Βόλο, όπου αναδείχτηκε ισόπαλος 0-0 με τον τοπικό Ολυμπιακό. Οι «μπλε» του Μουράτ Σεροπιάν, θα μπορούσαν να έχουν πάρει την νίκη πάντως, καθώς στις καθυστερήσεις έχασαν δύο κλασσικές ευκαιρίες για γκολ.

Στο α’ ημίχρονο ο Ολυμπιακός Β. είχε την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς όμως να καταφέρει να απειλήσει ουσιαστικά τον Α.Ο. Χανιά, πέρα από το 19ο λεπτό όπου ο Θεοδωρόπουλος απομάκρυνε την μπάλα με τα πόδια σε σουτ του Γκούρμα.

Στο β’ ημίχρονο ο ρυθμός της αναμέτρησης ανέβηκε με τον Ολυμπιακό να έχει τις περισσότερες ευκαιρίες για γκολ αλλά τον Α.Ο. Χανιά να χάνει δύο εξαιρετικές ευκαιρίες για να πάρει τους τρεις πόντους στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, με τον Μανωλά και τον Μαραγκουδάκη να μην καταφέρνουν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα.

Επόμενη αναμέτρηση για τους «μπλε» την Τετάρτη (7/5) στις 15:30, με τον Ηρακλή Ψαχνών στην Εύβοια.

Οι φάσεις της αναμέτρησεις:

4′ φάουλ Βαλλιάνου, άουτ η μπάλα

7′ σουτ του Μόνχε, απομάκρυνε ο Τσατσαρής

19′ ο Γκούρμας δεν βρήκε την μπάλα όπως θα ήθελε σε μπαλιά του Μόνχε και ο Θεοδωρόπουλος πρόλαβε να απομακρύνει με τα πόδια

36′ σουτ του Κατσίκη, μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος

37′ σέντρα – σουτ του Καρά, μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος

43′ σουτ του Ρόκα, άουτ η μπάλα

51′ σουτ του Γκούρμα άουτ η μπάλα

55′ σουτ του Μπρέσκα, κόρνερ από τον Θεοδωρόπουλο

59′ πλασέ του Πάγκαλου, απομάκρυνε με τα πόδια ο Γκίτκος, στην συνέχεια της φάσης κέρδισε κόρνερ ο ΑΟ Χανιά

63′ σέντρα – σουτ του Δεινόπαπα, μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος

69′ σουτ του Μόνχε, άουτ η μπάλα

70′ σουτ του Βαλλιάνου, μετά από λάθος της άμυνας του Ολυμπιακού, άουτ η μπάλα

77′ πλασέ του Μανωλά, άουτ η μπάλα

78′ κεφαλιά του Δεινόπαπα, μετά από σέντρα του Μπρέσκα, άουτ η μπάλα

81′ μακρινό σουτ του Ιωάννου, μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος

93′ σουτ του Μανωλά, μπολόκαρε ο Γκίτκος

94′ κοντινή προβολή του Μαραγκουδάκη, ελάχιστα άουτ η μπάλα

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός Β. (Ν. Παντέλης):Γκίτκος, Γιαλούσης, Καρράς, Κωστούλας (67′ Ζέης), Αρβανίτης, Ρόκας, Κριστόμπαλ, Κατσίκης (46′ Δεινόπαπας), Μπρέσκα, Μόνχε (70′ Ιωάννου), Γκούρμα

Χανιά (Μ. Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλος, Παπατζίκος, Μανωλάς, Παγώνης, Πιθαρούλης, Πότσι, Πάγκαλος, Τσάτσαρης (85′ Χατζηησαΐας), Βαλλιάνος (77′ Τσάτσος), Κοσταντίνοφ (58′ Κονσταντίνοφ), Μαραγκουδάκης

Πηγή: athlitiko.gr