Έχασε ο ΝΟΧανίων απο τον ΠΑΟΚ

έχασε-ο-νοχανίων-απο-τον-παοκ-14327

nox 1Μία κακή β’ περίοδος ήταν αρκετή για να στερήσει από τον Ναυτικό Όμιλο Χανίων ΑΝΕΚ LINES την δυνατότητα θετικού αποτελέσματος απέναντι στον ΠΑΟΚ.

Το προβάδισμα με 2-1 που είχε στο τέλος του α’ οκταλέπτου ο «Δικέφαλος του Βορρά» μετετράπη σε 7-2 (σκορ α’ μέρους) κι έτσι, παρά την προσπάθεια που κατέβαλλε στο β’ ημίχρονο η Χανιώτικη ομάδα, δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με σκορ 10-6.

Έτσι, οι υποχρεώσεις για τον Ν.Ο.Χ. για τον α’ γύρο του πρωταθλήματος ολοκληρώθηκαν με ήττα, που ήταν η πρώτη μετά από τρεις διαδοχικές νίκες.

Ν.Ο.Χ. ΑΝΕΚ LINES (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανίδης, Χαριτάκης, Πετρόχειλος, Βιζυράκης 1, Μπατάκης 1, Μπιτσάκης, Σολογάνης, Μαζοκοπάκης, Παπασηφάκης, Χατζηδάκης, Σκουμπάκης, Σαρτζετάκης, Βλοντάκης 4

ΠΑΟΚ (Μανώλης Γούναρης): Κεχαγιάς, Σαρησάββας 1, Μιτελούδης, Αλιχανίδης Μ. 3, Παππάς, Σιταρένιος 1, Κόλιανιν 1, Αλιχανίδης Β., Προσινικλής, Χρυσοσπάθης 1, Παπαποστόλου 1, Βαχαρέλης, Σολανάκης 2.

Τα 8λεπτα: 1-2, 1-5, 2-2, 2-1

Διαιτητές: Σταυρόπουλος, Μπουδραμής

Πηγή: athlitiko