ΑΟΧ: Έχασε 0 – 1 από το Αίγιο

αοχ-έχασε-0-1-από-το-αίγιο-6912

Αν και καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του ματς ο ΑΟΧ γνώρισε την ήττα από τον Παναιγιάλειο στο Ε.Σ. Χανίων με σκορ 1-0 για την 3η αγωνιστική της Γ’ εθνική. Ο Τάκης Παπαδόπουλος στο 82’ έκρινε το ματς, λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγώνα.

Αυτή ήταν η πρώτη εντός έδρας ήττα του ΑΟΧ στο πρωτάθλημα ο οποίος έμεινε έτσι στο τρίποντο που πήρε στη Κόρινθο.

Η Χανιώτικη ομάδα δεν υστέρησε, έκανε αρκετές ευκαιρίες στο ματς αλλά δεν είχε αποτελεσματικότητα στην επίθεση με αποτέλεσμα έτσι να δώσει δικαιώματα στο Αίγιο το οποίο με καλή αμυντική λειτουργία κράτησε το «0» και εκμεταλλευόμενο τα αμυντικά κενά χτύπησαν στο 82’ με τον Τάκη Παπαδόπουλο.

Ο ΑΟΧ τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω της αυστηρής αποβολής του Δουμάνη στις καθυστερήσεις

Φάσεις:

7’ Μετά από κόρνερ, κεφαλιά του Μαυρόπουλου μεγάλη απόκρουση ο Παπαδόπουλος που αρχικά είχε κάνει λάθος έξοδο

24’: Καλή εκτέλεση φάουλ του Γωιωτάκη η μπάλα ελάχιστα άουτ.

40’: Από πάσα του Κέρι ο Γωνιωτάκης μέσα στην περιοχή, γύρισε σούταρε αλλά ο Μπαλτιμάς δεν αιφνιδιάστηκε

44’ Ωραία πάσα του Μποχώνη για τον Γωνιωτάκη που περίμενε στο σημείο του πέναλτι αλλά ο Ρεθυμνιώτης επιθετικός έπιασε αέρα

54’ : Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Κέρι ο Μπαλτιμάς διώχνει δύσκολα

53’ Δυνατό σουτ του Σκαρτσίλα από πλάγια θέση, σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος

56’: Μεγάλη φάση για ΑΟΧ. Ο Δουμάνης βρίσκει τον Γωνιωτάκη αλλά ο Μπαλτιμάς προλαβαίνει και διώχνει την τελευταία στιγμή

57′ Νέα ευκαιρία για ΑΟΧ. Ο Ταταράκης συνδυάζεται με τον Γωνιωτάκη, σουτάρει αλλά η μπάλα περνάει άουτ

71’: Κέρι και Καμπλιώνης παίζουν το 1-2, ο πρώτος πέφτει από μαρκάρισμα αμυντικού μέσα στην περιοχή αλλά ο διαιτητής αφήνει το ματς να εξελιχθεί παρά τις διαμαρτυρίες.

82’ 0-1: Κόρνερ για το Αίγιο, ο Τάκης Παπαδόπουλος που μόλις είχε πράσει στο ματς στο πίσω δοκάρι αφύλαχτος με κεφαλιά ανοίγει στο σκορ,

88’: Μεγάλη ευκαιρία για ΑΟΧ με την εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Κέρι, ο Μπαλτιμάς δύσκολα σε κόρνερ με τα ακροδάχτυλα

90’ Κόκκινη ο Δουμάνης . Πρώτη κίτρινη για φάουλ στον Δουμάνη ο οποίος κάτι είπε και ο διαιτητής τον αποβάλλει

ΑΟΧ (Μουράτ Σεροπιάν):Παπαδόπουλος, Κορτσινίδης, Μποχώνης, Πυθαρούλης, Ψυχουντάκης, Μποτονάκης (86’ Τσαρτσίδης), Κέρι, Γωνιωτάκης (60’ Καμπλιώνης), Δουμάνης, Ταταράκης (80’ Μπαρτζίδης) Πάγκαλος

Παναιγιάλειος (Νίκος Κουρμπανάς): Μπαλτιμάς, Σανδραβέλης (79’ Τ. Παπαδόπουλος), Ακπαρίδης, Παπαχρήστος, Σούλης, Μαυρόπουλος, Γκοτσούλιας, Αργυρόπουλος (89’ Διαμαντόπουλος), Σκαρτσίλας (67’ Μπουλούμπασης), Λαζανάς, Μπούνας.

Πηγή: athlitiko.gr