Πέντε οι Χανιώτες αθλητές που παίρνουν υποτροφία – Όλη η λίστα

Τρεις ακόμα αθλητές λαμβάνουν υποτροφία μετά την Αννα Ντουντουνάκη και τον Απόστολο Παπαστάμο.

Πρόκειται για τους πρωταθλητές σφυροβολίας, Μιχάλη Αναστασάκη και Χρήστο Φραντζεσκάκη και τον πρωταθλητή ποδηλασίας, Πολυχρόνη Τζωρτζάκη (φωτ.).

Για την ώρα, αυτοί οι πέντε Χανιώτες αθλητές θα εκπροσωπήσουν την χώρα μας μαζί προφανώς με άλλους αθλητές από την υπόλοιπη Ελλάδα στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο.

Αναλυτικότερα η λίστα με τους αθλητές που λαμβάνουν την υποτροφία από το Ιδρυμα Λεβέντη είναι οι κάτωθι.

1 Αναστασάκης Μιχάλης ΣΤΙΒΟΣ- ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

2 Αναγνωστοπούλου Χρυσούλα ΣΤΙΒΟΣ0ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

3 Παπαμιχαήλ Αλέξανδρος ΣΤΙΒΟΣ-ΒΑΔΗΝ

4 Γκούσιν Τατιάνα ΣΤΙΒΟΣ-ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΥΨΟΣ

5 Δουβαλίδης-Ρικς Κωνσταντίνος ΣΤΙΒΟΣ-110μ. ΕΜΠΟΔΙΑ

6 Τεντόγλου Μιλτιάδης ΣΤΙΒΟΣ-ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ

7 Ντραγκομίροβα Αναστασία ΣΤΙΒΟΣ-ΕΠΤΑΘΛΟ

8 Φραντζεσκάκης Χρήστος ΣΤΙΒΟΣ-ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

9 Καρύδη Σπυριδούλα ΣΤΙΒΟΣ-ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

10 Πόλακ Ελένη-Κλαούντια ΣΤΙΒΟΣ-ΑΛΜΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

11 Τσινοπούλου Παναγιώτα ΣΤΙΒΟΣ-ΒΑΔΗΝ

12 Χατζηλιάδου Ελένη ΚΑΡΑΤΕ

13 Τζάνος Μιχαήλ-Γεώργιος ΚΑΡΑΤΕ

14 Ξένος Στέφανος-Χρήστος ΚΑΡΑΤΕ

15 Τελτσίδου Λίζα ΤΖΟΥΝΤΟ

16 Ντανατσίδης Αλέξης ΤΖΟΥΝΤΟ

17 Πίτα Νίκη ΠΥΓΜΑΧΙΑ

18 Τσανικίδης Αλέξανδρος ΠΥΓΜΑΧΙΑ

19 Πιλίδης Γιώργος ΠΑΛΗ

20 Πρεβολαράκη Μαρία ΠΑΛΗ

21 Δολάπτσης Νικόλαος ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ

22 Φράγκου Πασχάλης ΤΡΙΑΘΛΟ

23 Δραζίνος Δημήτριος ΜΟΝΤΕΡΝΟ ΠΕΝΤΑΘΛΟ

24 Μιτάκης Ιωάννης ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

25 Παπαδημητρίου Δημήτριος ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

26 Δίβαρη Αικατερίνη ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

27 Καραχάλιου Βασιλεία ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

28 Προβελέγγιου Αμαλία ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

29 Καριόλου Ανδρέας ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

30 Μακρή ΜαριλέναΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

31 Μάτσας Χρήστος ΚΑΝΟΕ-ΚΑΓΙΑΚ

32 Γκουντούρα Δώρα ΞΙΦΑΣΚΙΑ

33 Ηλίας Περικλή ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

34 Βολικάκης Χρήστος ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

35 Τζωρτζάκης Πολυχρόνης ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

36 Παπαστάμος Απόστολος ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

37 Γκολομέεβ Κριστιάν ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

38 Χρήστου Απόστολος ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

39 Νέγρης Δημήτριος ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

40 Ντουντουνάκη Άννα ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

41 Κυνηγάκης Αθανάσιος – Χαράλαμπος ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

42 Δράκου Θεοδώρα ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

43 Εγγλεζάκης Κωνσταντίνος ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

44 Βαζαίος Ανδρέας ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

45 Παπάζογλου Εβελίνα & Πλατανιώτη Ευαγγελία ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΕΝΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

46 Μολβαλής Νικόλαος & Τσιρίκος Αθανάσιος ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ

47 Μπουλίος Μιχαήλ-Μάριος & Τσιώλης Γεώργιος ΑΝΤΙΠΤΕΡΙΣΗ

48 Αφράτη Αργυρώ ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

49 Ηλιόπουλος Νίκος ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

50 Κελαϊδίτη Ελένη ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

51 Κυρίδου Αννέτα ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

52 Ντούσκος Στέφανος ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

53 Καλανδαρίδης Ιωάννης & Μπουκουβάλας Ζήσης ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

54 Παλαιοπάνος Αθανάσιος & Παλαιοπάνος Λεωνίδας ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

55 Αναστασιάδου Ευαγγελία & Φίτσιου Ζωή ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

56 Μπούρμπου Χριστίνα & Κυρίδου Μαρία ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

57 Μίτας Ευθύμιος ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

58 Μαυρομμάτης Νικόλαος ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

59 Κουμπάκης Βασίλειος ΓΚΟΛΦ

60 Ιωαννίδου Χρυσούλα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ

61 Λάκη Μιχαέλα ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ

62 Γκαϊντατζή Λεμονιά ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ

63 Μπεντέλη Κωνσταντίνα ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

64 Ιακωβίδης Θεόδωρος ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

65 Πιπιλιαρίδου Μαρία ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ

66 Τουλούπης Αγγελος ΙΠΠΑΣΙΑ

67 Βαλσαμίδης Ματθαίος & Λιούνη Αθανασία ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΡΡΙΧΙΣΗ

68 Γκιννής Αλέξανδρος-Ιωάννης ΑΛΠΙΚΑ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ

 

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ