Μια «τριάρα» για τα Χανιά από τον Λεβαδειακό

μια-τριάρα-για-τα-χανιά-από-τον-λεβαδ-1222708

Το ήθελε περισσότερο ο Λεβαδειακός…

Ο Λεβαδειακός έχοντας μεγαλύτερο κίνητρο από τα Χανιά πήρε τη νίκη (3-0) και συνεχίζει να ελπίζει στην άνοδο – Η πιο βαριά ήττα για τα Χανιά.

Από ένα γκολ που η μπάλα δε φάνηκε να περνά τη γραμμή ξεκίνησε η “ιστορία” στη Λιβαδειά με τον Ενομό να “χρίζεται” με απρόσμενο τρόπο σκόρερ στο 26’.

Στο 41’ ο Κουτσιαύτης καταλόγισε πέναλτι για χέρι του Ανδρέου αλλά ο Μιγκέλ Μπιανκόνι “σημάδεψε” το δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Στογιάνοβιτς με εκπληκτική απόκρουση απέτρεψε το 1-1 σε φάουλ του Τριανταφυλλάκου (50’) και στο 62’ ο Μεχία με τον ίδιο τρόπο έκανε το 2-0.

Οι γηπεδούχοι για ενδεχόμενη ισοβαθμία κυνηγούσαν και άλλα γκολ και σκόραραν στο 90+1’ με τακουνάκι του Λιάγκα!

Οι φάσεις του αγώνα

4′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Συμελίδη απέκρουσε ο Κουτζαβασίλης.

15′ Ατομική ενέργεια και σουτ ξανά από τον Συμελίδη από κόντρα στον Ζιούλη η μπάλα καταλήγει κόρνερ.

20′ Πάσα του Δημόπουλου σουτ του Μπιανκόνι ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει.

26′ Γκολ για τον Λεβαδειακό με την μπάλα να μην έχει περάσει τη γραμμή! Από μπαλιά του Πολέτο ο Ενομό σούταρε από πλάγια θέση, ο Κουτζαβασίλης δε συγκράτησε την μπάλα και την πρόλαβε στη γραμμή ο Ζιούλης με τον β’ βοηθό Απτόσογλου να δείχνει σέντρα.

32′ Σέντρα του Μύγα κεφαλιά του Ενομό άουτ.

39′ Σουτ του Νίκα η μπάλα κοντράρει στον Παναγιωτούδη και καταλήγει κόρνερ.

41′ Πέναλτι για τον Λεβαδειακό, από κόρνερ του Συμελίδη καταλογίζεται για χέρι του

Ανδρέου. Ο Μπιανκόνι το εκτελεί και η μπάλα προσκρούει στο οριζόντιο δοκάρι και στο έδαφος.

43′ Υπόδειξη οφσάιντ στον Διαμαντόπουλο που βρισκόταν απέναντι από τον Στογιάνοβιτς.

45+1′ Μετά από συνεργασία με τον Διαμαντόπουλο ο Κάσσος σουτάρει από πλάγια θέση και η μπάλα περνά αρκετά έξω από την εστία.

50′ Εκπληκτική επέμβαση του Στογιάνοβιτς σε φάουλ του Τριανταφυλλάκου.

57′ Σουτ του Καρτσαμπά από μακρινή από άουτ.

62′ ΓΚΟΛ: Ο Μεχία με εκτέλεση φάουλ κάνει το 2-0.

72′ Πάσα του Σουντουρά σουτ του Κάρλος μπλόκαρε ο Στογιάνοβιτς.

74′ Ατομική ενέργεια και σουτ του Μπραμπίγια η μπάλα άουτ.

83′ Φάουλ του Μπραμπίγια ψηλά άουτ η μπάλα.

86′ Πάσα του Πολέτο σουτ του Μαρίνου άουτ.

89′ Κόρνερ του Μπραμπίγια κεφαλιά του Σουντουρά και ο Ανδρέου με τον ίδιο τρόπο από κοντά στέλνει την μπάλα άουτ.

90+1’ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Μαρίνου ο Λιάγκας με τακουνάκι κάνει το 3-0.

Διαιτητής: Κουτσιαύτης (Αρτας)

Βοηθοί: Αλεξέας (Μεσσηνίας) – Απτόσογλου (Αθηνών)

4ος διαιτητής: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)

Κίτρινες κάρτες: Καρτσαμπάς (36′), Μαρίνος (78′)

Λεβαδειακός (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Στογιάνοβιτς, Δημόπουλος (46′ Καραχάλιος), Μύγας, Λιάγκας, Παναγιώτου, Νίκας (64′ Κονέ), Μεχία, Ενομό (85’ Κωστή), Πόλετο, Συμελίδης (64′ Μαρίνος), Μπιανκόνι (46′ Μυτίδης).

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Αναστασόπουλος, Ζιούλης, Ανδρέου, Σωτηράκος, Καρτσαμπάς (59′ Πλέγας), Παναγιωτούδης (66′ Κάρλος), Τριανταφυλλάκος (66′ Μπραμπίγια), Κάσσος, Βασιλόγιαννης (85’ Δημητριάδης), Διαμαντόπουλος (66′ Σουντουρά).