Εργαστήρι Καλλιτεχνικής Δημιουργίας

Για δεύτερη συνεχή χρονιά συνεχίζει την λειτουργία του, το εργαστήρι καλλιτεχνικής επιμόρφωσης και δημιουργίας του Δήμου Χανίων.

Μαθήματα υπολογιστών για αρχάριους, εκμάθηση Κρητικής Λύρας, ζωγραφικής, κατασκευή κοσμήματος, κατασκευή κοσμήματος, είναι μερικά μόνο από τα μαθήματα που θα μπορούν να παρακολουθήσουν όσοι ενδιαφέρονται.

Η εγγραφή γίνεται στα γραφεία της ΚΕΠΠΕΔΗΧ-ΚΑΜ στο Γαλατά ή στην ηλεκτρονική διεύθυνση www.dipex.gr.

Τα μαθήματα, πρόκειται να αρχίσουν την Δευτέρα 5 Νοεμβρίου και θα πραγματοποιούνται στην Βίλα Κούνδουρου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

«Ελεύθερο Σχέδιο και Ζωγραφική»
Επιμορφωτής : Χριστίνα Κανιτσάκη, ζωγράφος
Ημέρα :         Δευτέρα
Ώρα : 18.00 – 20.00
Ηλικίες :        Ενήλικες

«Το νερό στη Ζωή μας»
Επιμορφωτής : Ελένη Μαυροκεφαλίδου, Μηχανικός Φυσικών Πόρων και Περιβάλλοντος
Ημέρα :         Δευτέρα
Ώρες :          18.00 – 19.30
Ηλικίες :        Παιδιά Ε και Στ τάξης Δημοτικού

«Η Αθέατη Πλευρά του Κινηματογράφου»
Επιμορφωτής : Κώστας Κωνσταντινίδης, Κριτικός Κινηματογράφου
Ημέρα :         Δευτέρα
Ώρες :          19.30 – 21.00
Ηλικίες :        Ενήλικες

«Κατασκευή Κοσμήματος για Αρχάριους»
Επιμορφωτής : Ρούλα Μουντάκη
Ημέρα :         Τρίτη
Ώρες :          Τμήμα 1 : 16.00 – 17.00
Τμήμα 2 : 17.00 – 18.00
Ηλικίες :        Ενήλικες

«Ζωγραφική για Παιδιά»
Επιμορφωτής : Μπουζάκη Γαρυφαλλιά, Εκπαιδευτικός
Ημέρα :         Τρίτη
Ώρες :          17.30 – 18.30
Ηλικίες :        7 – 10 ετών

«Ιστορία της Τέχνης»
Επιμορφωτής : Κατερίνα Τσεμπελή, Εκπαιδευτικός Εικαστικών
Ημέρα :  Τρίτη
Ώρες : 19.00 – 21.00
Ηλικίες : Ενήλικες
7. «Μαθήματα  Φωτογραφίας για αρχάριους»
Επιμορφωτής : Γιώργος Μπαλαδάκης, Φωτογράφος
Ημέρα :         Τετάρτη
Ώρες :          Τμήμα 1 : 17.00 – 19.00
Τμήμα 2 : 19.00 – 21.00
Ηλικίες :        Ενήλικες

8. «Εκμάθηση λύρας για αρχάριους»
Επιμορφωτής : Ανδρέας Λιλικάκης
Ημέρα :         Τετάρτη
Ώρες :          Τμήμα 1 : 18.00 – 19.00 για ηλικίες 7 – 12 ετών
Τμήμα 2 : 19.00 – 20.00 για ενήλικες

9. «Οι υπολογιστές στη Τρίτη Ηλικία»
Επιμορφωτής : Παναγιώτα Κακλέα
Ημέρα :         Τετάρτη
Ώρες :          17.00 – 19.00
Ηλικίες :        Ενήλικες

10. «Μουσικοκινητικό Παιχνίδι»
Επιμορφωτής : Ελευθερία Καλογεράκη, Μουσικοθεραπεύτρια
Ημέρα :         Πέμπτη
Ώρες :          Τμήμα 1 : 18.00 – 19.00
Τμήμα 2 : 19.00 – 20.00
Ηλικίες :        7 – 12 ετών

11. «Η πραγματικότητα των Μέσων Ενημέρωσης στην Ελλάδα και στον Κόσμο»
Επιμορφωτής : Κατερίνα Πολύζου, Δημοσιογράφος
Ημέρα :         Παρασκευή
Ώρες : 18.30 – 20.30
Ηλικίες :        Ενήλικες

12. «Υλοποιώντας ένα σενάριο»
Επιμορφωτής : Λεωνίδας Μανωλικάκης, Ηθοποιός, Σκηνοθέτης
Ημέρα : Παρασκευή
Ώρες : 19.30 – 21.00
Ηλικίες : Ενήλικες

13. «Αρχιτεκτονική και παιδιά»
Επιμορφωτής : Μαριάνθη Λιάπη, Αρχιτέκτονας
Ημέρα :         Σάββατο
Ώρες :          10.00 – 11.30
Ηλικίες :        8 – 10 ετών

14. «Αγγειοπλαστική για αρχάριους»
Επιμορφωτής : Παναγιώτης Καπενεκάκης
Ημέρα :         Σάββατο
Ώρες :          11.00 – 13.00
Ηλικίες :        Ενήλικες

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ
Προηγούμενο άρθροΉμουν μια εγωκεντρική μοναχοκόρη…
Επόμενο άρθροΤο νέο βιβλίο του Χριστοδουλάκη

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ