Ξέσπασε στην Σπάρτη ο Πλατανιάς με εφτάρα

ξέσπασε-στην-σπάρτη-ο-πλατανιάς-με-εφτ-835412

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε το παιχνίδι με τη Σπάρτη ο Πλατανιάς την οποία διέλυσε με σκορ 7-0. Τα 6 γκολ σημειώθηκαν στο β’ μέρος!

Το πιο μεγάλο κέρδος βέβαια για τον Πλατανιά είναι ότι ανεβαίνει 3ος στη βαθμολογία όπου βρίσκεται μαζί με Παναχαϊκή και Απόλλωνα Πόντου, ενώ συνεχίζει να απέχει 3 βαθμούς από τη 2η θέση.

Χατ τρικ πέτυχε ο Λουκίνας σκοράροντας στο 6ο, το 53ο και στο 79ο λεπτό, ενώ τα άλλα τέσσερα γκολ πέτυχαν διαφορετικοί παίκτες. Συγκεκριμένα, οι Παπανικολάου στο 49’, οΝάτσης με αυτογκόλ στο 51’, Μιγκέλ στο 69’ και Παπουτσογιαννόπουλος στο 90’.

Επόμενο εμπόδιο για τον Πλατανιά είναι η εκτός έδρας αποστολή με τον Ηρόδοτο.

Οι φάσεις του αγώνα

6’( 1-0) Στην πρώτη ουσιαστική ευκαιρία του Πλατανιά, ο Νίλι πασάρει για τον Λουκίνα που με πλασέ ανοίγει το σκορ!

16’ Σέντρα του Παπανικολάου για τον Ποζατζίδη που πλασάρει στην αγκαλιά τους Σφέτσου.

20’ Ο Δαδάκος βρίσκει διάδρομο προχώρα και σουτάρει έξω από την εστία του Γκοτ.

45’ Σουτ από τον Λώλο διώχνει σε κόρνερ με γροθιές ο Γκοτ.

48’ Συνεργασία Μιγκέλ -Καραγκούνη, ο τελευταίος σουτάρει πάνω στο Σφέτσο που βγαίνει και μαζεύει.

49’ (2-0) Ο Νίλι εκτελεί πλασαριστά το κόρνερ για τον Ποζατζίδη, που σεντράρει για τον Παπανικολάου, ο οποίος με καρφωτή κεφαλιά σκοράρει για τον Πλατανιά.

51’ (3-0) Ο Ποζατζίδης εκτελεί κόρνερ και ο Νάτσης με διώξιμο σκοράρει με αυτογκόλ στην εστία της ομάδας του.

53’ (4-0) Ο Λουκίνας βρίσκεται σε θέση τετ α τετ με τον Σφέτσο μετά την ασίστ από τον Νίλι και τον πλασάρει εύστοχα.

69’ (5-0) Ο Νίλι εκτελεί φάουλ, ο Κόρτσταμ κάνει την πρώτη κεφάλια, ο Παπουτσογιαννόπουλος με το κεφάλι πασάρει για τον Μιγκέλ ο οποίος από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα επίσης με κεφαλιά.

79’ (6-0) Ο Νίλι γεμίζει στην περιοχή, η μπαλα φτάνει από κόντρες στον Λουκίνα που σκοράρει το τρίτο του γκολ.

90’ (7-0) Με κεραυνό ο Παπουτσογιαννόπουλος εκτός περιοχής αυξάνει ακόμα περισσότερο το σκορ για τον Πλατανιά.

Διαιτητής: Καδάς (Αχαΐας). Βοηθοί: Σπήλιος (Αχαΐας) / Πλάκας (Δυτ. Αττικής). 4ος διαιτητής: Ανδριανός (Αχαΐας).

Κίτρινες κάρτες: Λόπεζ (32’), Στ. Ποζατζίδης (44’)

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Στ. Ποζατζίδης (56’ Παπουτσογιαννόπουλος), Ρουσσάκης, Κόρτσταμ (70’ Πουρζιτίδης), Τσαμούρης, Παπανικολάου (78’ Κωστίκος), Μποσέτι, Καραγκούνης, Νίλι, Μιγκέλ, Λουκίνας

Σπάρτη (Παναγιώτης Αποστολάκος): Σφέτσος, Φραγκούλης, Δαδάκος (61’ Αγγελόπουλος), Νάτσης (53’ Αρώνης), Ζιεμάν, Ντούσκας, Τιράρντ, Βαλμάς, Ζαχαριουδάκης, Λόπεζ, Καινούργιος (29’Λώλος)