Βραβεύονται οι Χανιώτες ποδηλάτες στην πίτα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας

Την τιμητική τους θα έχουν το απόγευμα της Παρασκευής, στο Μέγαρο της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής, στο Χαλάνδρι, οι Χανιώτες άσοι των πεντάλ, όπου στο πλαίσιο της αποψινής κοπής πίτας της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας, θα βραβευτούν οι κορυφαίοι αθλητές-αθλήτριες και τα σωματεία για το 2019.

Από την πληθώρα των πρωταθλητών από τα Χανιά, που θα βραβευτούν στην εκδήλωση ξεχωρίζει ασφαλώς ο παγκόσμιος πρωταθλητής Εφήβων, Κώστας Λιβανός, οι συναθλητές του στον , Μαυριγιαννάκης Βασίλειος, Πατεράκης Ηλίας, Τζωρτζάκης Πολυχρόνης , Σταυρακάκης Γεώργιος, οι πρωταθλήτριες στις Νεανίδες Λιοδάκη Σοφία Σταυγιαννουδάκη Χρυσή και στην κατηγορία Μαστερς οι Ζεντέλης Ιωάννης ’Ορφανουδάκης Κων/νος.

Πέρα όμως από τις ατομικές διακρίσεις των αθλητών του το χανιώτικο σωματείο Π.Ο.Χ. Τάλως θα τιμηθεί και στα ομαδικά, όπου βάσει βαθμολογίας αναδείχθηκε με τους Λιβανό-Μαυριγιαννάκη-Πατεράκης, πρωταθλήτρια Πρωταθλήτρια ομάδα πίστας Εφήβων-Ομνιουμ Σπριντ.Μαζί με τους αθλητές του Τάλως θα τιμηθεί και ο Χανιώτης πρώην πρωταθλητής του OA Σούδας και νυν της ερασιτεχνικής γαλλικής ομάδας “Sojasun Espoir”, Στέλιος Φαραντάκης.

Αναλυτικά οι βραβεύσεις της βραδιάς είναι οι εξής

ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ Ε.Ο.Π. 2019

ΒΡΑΒΕΥΣΕΙΣ Ε.Ο.Π. 2019
ΣΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ 7ης ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020
————————————————————————————————————————————————
1. Βολικάκης Χρήστος ( Π.Ο.Βόλος) 1ος ΣΚΡΑΤΣ – ΣΤΗΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΚΑΤΑΤΑΞΗ U.C.I.
ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΚΟΣΜΟΥ ΣΤΟ ΣΚΡΑΤΣ ΚΑΙ ΟΜΝΙΟΥΜ
2 ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΙΑ ΣΚΡΑΤΣ ΚΑΙ ΠΟΝΤΟΥΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ
4ος ΣΚΡΑΤΣ – ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΛΙΤ ΑΝΔΡΩΝ
(ΠΟΛΩΝΙΑ)

2ος ΣΚΡΑΤΣ – ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΛΙΤ ΑΝΔΡΩΝ
4ος ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΝΤΩΝ – ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΛΙΤ ΑΝΔΡΩΝ (ΟΛΛΑΝΔΙΑ)

1oς ΣΚΡΑΤΣ – 4ος ΟΜΝΙΟΥΜ – 5ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΙΣΤΑΣ (Ν.ΖΗΛΑΝΔΙΑ)
2oς ΣΚΡΑΤΣ – 3ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΙΣΤΑΣ (ΚΙΝΑ)
3oς ΣΚΡΑΤΣ – 4ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΙΣΤΑΣ (Ν.ΖΗΛΑΝΔΙΑ )
4ος ΟΜΝΙΟΥΜ – 5ο ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΠΙΣΤΑΣ (ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΑΝΔΡΩΝ
ΟΜΝΙΟΥΜ – ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΝΤΩΝ – ΣΚΡΑΤΣ – ΜΑΝΤΙΣΟΝ – ΟΜ.ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ
————————————————————————————————————————————————–
2. Λιβανός Κωνσταντίνος (Π.Ο.Χ. Τάλως) 1ος 200μ.ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ – Ν.ΠΑΝ/ΝΙΟ ΡΕΚΟΡ – ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ
1ος ΚΕΙΡΙΝ – ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ
4ος 1000Μ. ΑΤ.ΧΡΟΝ/ΤΡΗΣΗΣ – ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ
6ος ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ – Ν.ΠΑΝ/ΝΙΟ ΡΕΚΟΡ – ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ

1ος 1000Μ. ΑΤ.ΧΡΟΝ/ΤΡΗΣΗΣ -Ν.ΠΑΝ/ΝΙΟ ΡΕΚΟΡ – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ
1ος 200Μ. ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ
4ος ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ– ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ
200Μ.ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ – 1000Μ.ΑΤ.ΧΡΟΝ/ΤΡΗΣΗΣ – ΚΕΙΡΙΝ – ΟΜ.ΣΠΡΙΝΤ
———————————————————————————————————————————————-
3. Καρατσιβής Παναγιώτης (Π.Γ.Σ. Λάρισας) 2ος ELIMINATION – ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ

2ος ΒΑΛΚΑΝΙΟΝΙΚΗΣ ΔΡΟΜΟΥ ΕΦΗΒΩΝ
ΑΝΤΟΧΗΣ – ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ
ΟΜΝΙΟΥΜ – AT.ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ – ΟΜ.ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΕΦΗΒΩΝ ΑΝΤΟΧΗΣ
—————————————————————————————————————————————————
4. Μαυριγιαννάκης Βασίλειος (Π.Ο.Χ. Τάλως) 6ος ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ – Ν.ΠΑΝ/ΝΙΟ ΡΕΚΟΡ – ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ
4ος ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ– ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ
ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ – 1000Μ.ΑΤ.ΧΡΟΝ/ΤΡΗΣΗΣ
———————————————————————————————————————————————-
5. Πατεράκης Ηλίας (Π.Ο.Χ. Τάλως) 6ος ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ – Ν.ΠΑΝ/ΝΙΟ ΡΕΚΟΡ – ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ
4ος ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ– ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ
ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ
————————————————————————————————————————————————–
Α1. ΑΝΔΡΩΝ
6. Αντωνιάδης Δημήτριος (Α.Σ. Μαχητές Πεύκων) 1ος ΒΑΛΚΑΝΙΟΝΙΚΗΣ ΜΤΒ XCO ΑΝΔΡΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ – ΤΕAM RELAY ΑΝΔΡΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ CYCLO CROSS

7. Ηλίας Περικλής (Π.Σ.Κρόνος) 10ος – ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΤΒ MARATHON ΑΝΔΡΩΝ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ XCO ΑΝΔΡΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ ELIMINATOR ΑΝΔΡΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ MARATHON ΑΝΔΡΩΝ

8. Τζωρτζάκης Πολυχρόνης (Π.Ο.Χ. Τάλως) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΑΝΔΡΩΝ – ΑT.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ

9. Γιαννούτσος Μιλτιάδης (Π.Ο. Πατρών) 3ος ΒΑΛΚΑΝΙΟΝΙΚΗΣ ΔΡΟΜΟΥ ΑΝΔΡΩΝ – ΑT.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ

10. ΜΟΛΛΑ ΕΜΕΤ ΑΛΗ ΟΓΛΟΥ Χαρούν 3ος ΒΑΛΚΑΝΙΟΝΙΚΗΣ ΜΤΒ XCO ΑΝΔΡΩΝ
(Α.Σ. ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ)

11. Βολικάκης Ζαφείρης ( Π.Ο. Βόλος ) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΑΝΔΡΩΝ
ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ -ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ – ΜΑΝΤΙΣΟΝ

12. Σταυρακάκης Γεώργιος (Π.Ο.Χ. Τάλως) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΑΤ.ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΝΕΩΝ – ΑT.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ

13. Φαραντάκης Στέλιος (SOJASON ESPOIR ACNC) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΑΝΔΡΩΝ – ΑΝΤΟΧΗΣ

14. Βίλα Αιμιλιάνο (SOJASON ESPOIR ACNC) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΝΕΩΝ – ΑΝΤΟΧΗΣ

15. Μπρέτας Σωτήριος (Π.Ο. Βόλος) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΑΝΔΡΩΝ
ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ– 200μ.ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ – ΚΕΙΡΙΝ

16. Καλογερόπουλος Ιωάννης (Π.Ο. Βόλος) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΑΝΔΡΩΝ
ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ

17. Ράπτης Ορέστης (Π.Ο. Βόλος) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΑΝΔΡΩΝ
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ
…………………………………………………….……………………………………………………………………………………………………………………
Α2 ΕΦΗΒΩΝ
18. Σαρρής Ευάγγελος (Π.Ο.Η. Κάστρο) 1ος ΒΑΛΚΑΝΙΟΝΙΚΗΣ ΔΡΟΜΟΥ ΕΦΗΒΩΝ – ΑΤ.ΧΡΟΝ/ΜΕΤΡΗΣΗΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΔΡΟΜΟΥ ΕΦΗΒΩΝ
ΑΤ.ΧΡΟΝ/ΜΕΤΡΗΣΗΣ

19.Ασημομύτης Βασίλειος (Π.Ο.Βόλος) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ
ΣΚΡΑΤΣ – ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΝΤΩΝ

20. Κόκκαλης Δημοσθένης (Π.Γ.Σ. Λάρισας) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ – ΟΜ.ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ

21. Μουστακίδης Νικόλας (Α.Σ. Μαχητές Πεύκων) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ XCO ΕΦΗΒΩΝ

22. Αντωνιάδης Άγγελος (Α.Σ. Μαχητές Πεύκων) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ ΕΦΗΒΩΝ – ΤΕAM RELAY

23. Μπρέτας Σωτήριος, Μάριος (Π.Γ.Σ. Λάρισας) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ – ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ

24. Τούντας Ηλίας (Π.Ο. Βόλος) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ

25.Τσιρογιάννης Γεώργιος (Π.Γ.Σ. Λάρισας) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΠΙΣΤΑΣ ΕΦΗΒΩΝ – ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ
————————————————————————————————————————-
Α3 ΠΑΙΔΩΝ
26.Κέσογλου Αναστάσιος (Α.Σ. Μαχητές Πεύκων) 1ος ΒΑΛΚΑΝΙΟΝΙΚΗΣ ΜΤΒ XCO ΠΑΙΔΩΝ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ ΠΑΙΔΩΝ– ΤΕAM RELAY
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ XCO ΠΑΙΔΩΝ

27. Αρβανίτου Νικηφόρος (Α.Ο. Θησέας) 2ος ΒΑΛΚΑΝΙΟΝΙΚΗΣ ΔΡΟΜΟΥ ΠΑΙΔΩΝ – ΑΝΤΟΧΗΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΠΑΙΔΩΝ – ΑΤ.ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΠΑΙΔΩΝ
ΑΤ. ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ – ΑΝΤΟΧΗΣ

28.Κατσίμπουρας Δημήτριος (Π.Α.Ο.Κ. ) 3ος ΒΑΛΚΑΝΙΟΝΙΚΗΣ ΔΡΟΜΟΥ ΠΑΙΔΩΝ – ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΠΑΙΔΩΝ
ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ– ΟΜΝΙΟΥΜ

29. Χαρόβας Μιλτιάδης (Γ.Σ.Διαγόρας) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΠΑΙΔΩΝ
200Μ.ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ – ΣΚΡΑΤΣ

30. Σαββάκης Μιχάλης (Ροδήλιος Π.Ο.Ρ.) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΠΑΙΔΩΝ
ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ

31. Κυριακίδης Ορέστης (Π.Α.Ο.Κ.) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΠΑΙΔΩΝ
ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ

32. Μπαρμπαγιάννης Αλέξανδρος (Π.Γ.Σ. Λάρισας) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΠΑΙΔΩΝ – ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΝΤΩΝ
————————————————————————————————————————————————–
Α4. ΓΥΝΑΙΚΩΝ
33. Φασόη Βαρβάρα (Α. Ο. Ολυμπιακός Π.Χ.) 1η ΒΑΛΚΑΝΙΟΝΙΚΗΣ ΔΡΟΜΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΑΝΤΟΧΗΣ – ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ

34. Τσαβαρή Ελένη, Μιχαλίτσα (Μεσόγειος Π.Σ. Ρόδου) 2η ΒΑΛΚΑΝΙΟΝΙΚΗΣ ΔΡΟΜΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΑΝΤΟΧΗΣ – ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ- ΑΤ.ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ– ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ

35. Ζώγλη Άννα – Μαρία (Π.Σ. Κρόνος) 3η ΒΑΛΚΑΝΙΟΝΙΚΗΣ ΔΡΟΜΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ – ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ

36. Μηλάκη Αργυρώ (Π.Α.Σ. Ρεθύμνης – Άτλας) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΚΕΙΡΙΝ- ΣΚΡΑΤΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΓΥΝΑΙΚΩΝ – ΑΝΤΟΧΗΣ

37. Πλέγα, Γαβριλάκη Ιωάννα (Π.Ε.Σ.Α. Αστέρας)ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
500μ.ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ – 200μ.ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ

38. Ελευθεριάδου Αικατερίνη (Π.Ο. Βέλος) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ MTB XCO ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ MTB MARATHON

39.Πλεσιώτη Δήμητρα (Α.Σ. Μαχητές Πεύκων) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ ΓΥΝΑΙΚΩΝ – ΤΕAM RELAY

40. Αδάμ Αλεξάνδρα (Π.Σ.ΜΑΝΔΡΑΣ ΔΥΤΙΚΗ ΑΚΤΗ) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ ΓΥΝΑΙΚΩΝ – ELIMINATOR
———————————————————————————————————————————————-
Α5. ΝΕΑΝΙΔΩΝ
41.Λιοδάκη Σοφία (Π.Ο.Χ. Τάλως) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΑΤ.ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ – ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΝΤΩΝ – 200Μ. ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ –
ΣΚΡΑΤΣ – ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ
42.Καρούσου Ειρήνη, Μαρία (Π.Σ. Κρόνος) 1η ΒΑΛΚΑΝΙΟΝΙΚΗΣ ΔΡΟΜΟΥ ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΑΝΤΟΧΗΣ
2η ΒΑΛΚΑΝΙΟΝΙΚΗΣ MTB XCO ΝΕΑΝΙΔΩΝ

43.Σταυγιαννουδάκη Χρυσή (Π.Ο.Χ. Τάλως) 3η ΒΑΛΚΑΝΙΟΝΙΚΗΣ ΔΡΟΜΟΥ NEAΝΙΔΩΝ– ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΝΕΑΝΙΔΩΝ – ΑΝΤΟΧΗΣ
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Α6. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
44. Γιάχου Ελευθερία (Π.Σ.Κρόνος) 1η ΒΑΛΚΑΝΙΟΝΙΚΗΣ MTB XCO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΑΝΤΟΧΗΣ – ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – ΣΚΡΑΤΣ

45. Μπέντα Παναγιώτα (Γ.Σ. Διαγόρας) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΠΙΣΤΑΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
200μ.ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ – 500μ. ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ
ΑΤ.ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ – ΟΜΝΙΟΥΜ

46.Ηλιάκη Ευαγγελία (Π.Α.Σ. Ρεθύμνης Άτλας) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ MTB XCO ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
—————————————————————————————————————————
Α7. ΜΑΣΤΕΡΣ
47. Καταπόδης Λουκάς (Α.Ο. Πήγασος) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΜΑΣΤΕΡΣ ΚΑΤΗΓ. Β ΑΤ. ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ – ΑΝΤΟΧΗΣ

48. Ζεντέλης Ιωάννης (Π.Ο.Χ.Τάλως) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΜΑΣΤΕΡΣ ΚΑΤΗΓ. Α΄ ΑΤ. ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ

49. Παπαλέξης Νικόλαος (Π.Ο.Χ.Τάλως) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΜΑΣΤΕΡΣ ΚΑΤΗΓ. Α΄ ΑΝΤΟΧΗΣ

50. Ποντίκης Χρήστος (Α.Σ. Άλφα Καλλιθέας) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΜΑΣΤΕΡΣ ΚΑΤΗΓ. Γ΄, Δ’ ΑΤ. ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ – ΑΝΤΟΧΗΣ

51. Ορφανουδάκης Κων/νος (Π.Ο.Χ.Τάλως) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ XCO ΜΑΣΤΕΡΣ ΚΑΤΗΓ. Β’,Γ’,Δ’

52. Καβουρτζικλής Αθανάσιος (Α.Π.Σ. Μαχητής Σερρών)ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΤΒ XCO ΜΑΣΤΕΡΣ ΚΑΤΗΓ. Α’

53. Γούδας Παύλος (Παναθηναϊκός Α.Ο.) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ CYCLO CROSS ΜΑΣΤΕΡΣ ΚΑΤΗΓ. Β’

54. Τσεκόσκα Καταρζίνα Άννα (Π.Ο. Ωμέγα) ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΑΣ ΔΡΟΜΟΥ ΜΑΣΤΕΡΣ ΚΑΤΗΓ. Β’ ΑΝΤΟΧΗΣ
————————————————————————————————————————-
Α8.ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
55.Παναγάκος Πέτρος (Σπαρτιατικός Γ.Σ.) 1η ΘΕΣΗ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ – ΑΝΤΟΧΗΣ
————————————————————————————————————————————————–
Α9.ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
56.Τουρλή Δέσποινα (Π.Α.Ο.Κ.) 1η ΘΕΣΗ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ – ΑΝΤΟΧΗΣ
————————————————————————————————————————————————-
Α10.ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΑΓΟΡΙΑ
57.Σιφούνιος Τιμόθεος, Μιχαήλ (Α.Ο. Άθλος) 1η ΘΕΣΗ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΑΓΟΡΙΑ
ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ
———————————————————————————————————————————————–
Α11.ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
58.Κασκάνη Ελένη (Π.Α.Σ. Πηνειός) 1η ΘΕΣΗ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΜΙΝΙ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ
————————————————————————————————————————–
Α11.ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΑΓΟΡΙΑ
59.Καβαλιεράτος Αιμίλιος (Α.Ε.Κ.) 1η ΘΕΣΗ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΑΓΟΡΙΑ
ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ
———————————————————————————————————————
Α12.ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
60.Εξάρχου Μελίνα (A.E.K.TΡΙΠΟΛΗΣ) 1η ΘΕΣΗ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΜΙΝΙ ΜΙΚΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΑΤ.ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗΣ
————————————————————————————————————————————————
Α13. ΟΜΑΔΙΚΑ
61. Π.Ο.Χ. Τάλως 1ο ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΒΑΣΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΙΣΤΑΣ EΦΗΒΩΝ – ΟΜ.ΣΠΡΙΝΤ
(Λιβανός Κωνσταντίνος – Μαυριγιαννάκης Βασίλης – Πατεράκης Ηλίας)
—————————————————————————————————————————————————-
62. Π.Ο. Βόλος ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΙΣΤΑΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΜΑΝΤΙΣΟΝ
(Βολικάκης Χρήστος – Βολικάκης Ζαφείρης)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΙΣΤΑΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΟΜΑΔΙΚΟΥ ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ
(Τούντας Ηλίας – Ράπτης Ορέστης – Βολικάκης Χρήστος – Βολικάκης Ζαφείρης).

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΙΣΤΑΣ ΑΝΔΡΩΝ – ΟΜΑΔΙΚΟΥ ΣΠΡΙΝΤ
Μπρέτας Σωτήριος – Βολικάκης Ζαφείρης – Καλογερόπουλος Ιωάννης)
————————————————————————————————————————-
63. Π.Γ.Σ. Λάρισας ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΙΣΤΑΣ EΦΗΒΩΝ – ΟΜ.ΠΟΥΡΣΟΥΙΤ
(Τσιρογιάννης Γεώργιος – Μπρέτας Σωτήριος, Μάριος – Κόκκαλης Δημοσθένης)
————————————————————————————————————————————————-
64. Π.Α.Ο.Κ. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΙΣΤΑΣ ΠΑΙΔΩΝ – ΟΜΑΔΙΚΟΥ ΣΠΡΙΝΤ
(Κατσίμπουρας Δημήτριος – Κυριακίδης Ορέστης)
————————————————————————————————————————–
65. Α.Σ. ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ – MTB TEAM RELAY
(Αντωνιάδης Δημήτρης-Αντωνιάδης Άγγελος – Κέσογλου Αναστάσιος-
Πλεσιώτη Δήμητρα).

ΤΙΜΗΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

1. Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ «ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ»
στον Γενικό Γραμματέα Αθλητισμού κ. Γεώργιο Μαυρωτά
για την πολύτιμη προσφορά του στον Αθλητισμό
Αθήνα 7 Φεβρουαρίου 2020

2. Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ «ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ»
στον Περιφερειάρχη ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
κ. Κων/νο Αγοραστό
για την συμβολή του στην κατασκευή του Ποδηλατοδρομίου Βόλου
Αθήνα 7 Φεβρουαρίου 2020

3. Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ «ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ»
στον Βουλευτή Ευβοίας
κ. Σπύρο Πνευματικό
Αθήνα 7 Φεβρουαρίου 2020

4. Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ «ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ»
στον Αθλητή Ιωάννη Ταμουρίδη
για την συμμετοχή του σε 2 Ολυμπιάδες
Αθήνα 7 Φεβρουαρίου 2020

5. Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ «ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ»
στον κ. Ιωάννη Νταουσανάκη
για την πολύτιμη προσφορά του στην Ποδηλασία
Αθήνα 7 Φεβρουαρίου 2020

6. Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ «ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ»
στον κ. Βασίλη Νταλίπη
για την πολύτιμη προσφορά του στην Ποδηλασία
Αθήνα 7 Φεβρουαρίου 2020

7. Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ «ΤΙΜΗΣ ΕΝΕΚΕΝ»
στον κ. Κων/νο Καραμπέτσο
για την πολύτιμη προσφορά του στην Ποδηλασία
Αθήνα 7 Φεβρουαρίου 2020

zarpanews.gr

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ