Τρίτη σερί ήττα ο Πλατανιάς – Εχασε 2-0 από τον ΠΑΣ

τρίτη-σερί-ήττα-ο-πλατανιάς-εχασε-2-0-απ-961389

Η κάμψη που παρουσιάζει ο Πλατανιάς στην απόδοση του το τελευταίο διάστημα συνεχίστηκε για ένα ακόμα παιχνίδι, καθώς η αποστολή του στους Ζωσιμάδες απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννενα δε στέφτηκε με επιτυχία.

Η χανιώτικη ομάδα γνώρισε την ήττα με σκορ 2-0, έχοντας μια μέτρια απόδοση, καθώς ανησύχησε ελάχιστα την αντίπαλη εστία. Ο ΠΑΣ κατάφερε να φτάσει στη νίκη με τα γκολ που πέτυχε στο δεύτερο ημίχρονο στο 64’ με τον Κάστρο και στο 76’ με τον Παμλίδη.

Αυτή είναι η τρίτη σερί ήττα για τον Πλατανιά στο πρωτάθλημα, ο οποίος δε δείχνει αυτή την περίοδο σε καθόλου καλή κατάσταση.

Διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής). Βοηθοί: Μαλανδρής (Χαλκιδικής) – Σακκάς (Θεσσαλίας). 4ος διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας)

Κίτρινες κάρτες: Μποσέτι (18’), Οικονομόπουλος (33’), Λεωνιδόπουλος (36’), Ουές (44’), Μιγκέλ (88’), Παπουτσογιαννόπουλος (89’).

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Οικονομόπουλος (55’ Πίτου Γκαρσία), Παντελάκης, Σκόνδρας, Μπουκουβάλας, Σιόντης, Κάστρο, Κρίζμαν, Λεό (85’ Λώλης), Νάουμετς, Ξύδας (72’ Παμλίδης)

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ουές, Ποζατζίδης, Τσαμούρης, Ρουσσάκης (61’ λ.τρ. Σάαντο), Νιαυραδάκης, Λεωνιδόπουλος (46’ Παπουτσογιαννόπουλος), Μποσέτι, Παπαδόπουλος (58’ Καραγκούνης), Νίλι, Μιγκέλ.