Θρίαμβος Κάχρη με τρία χρυσά στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα

Η ΚΟΕ ενημέρωσε συνολικά για τα αποτελέσματα μετά το πέρας των επτά Περιφερειακών πρωταθλημάτων, ένα από τα οποία διεξήχθη στην Κρήτη και συγκεκριμένα στο κολυμβητήριο Ηρακλείου.

Ο Αλέξανδρος Κάχρης κατάφερε όπως αποδεικνύεται να ξεχωρίσει, φτάνοντας στην κατάκτηση τριών χρυσών μεταλλίων στα αγωνίσματα των 200μ. πεταλούδα, 400 και 800μ. ελεύθερο. Οι επιδόσεις του Χανιώτη πρωταθλητή επιβεβαιώνουν την εξαιρετική του κατάσταση και συνεχίζουν να αφήνουν υποσχέσεις για το μέλλον.

Τα δε τρία χάλκινα ήρθαν από τη Βιολέτα Μπαλαντίνου στα 200μ. μικτή και τις σκυτάλες 4xεπί 100 και 4×200μ. ελεύθερο παμπαίδων Α.

Πέραν των μεταλλίων, ο Ναυτικός Ομιλος κατάφερε να σημειώσει αρκετές παρουσίες μέσα στις πρώτες οκτάδες.

Αναλυτικότερα τα μετάλλια και η παρουσία στις πρώτες οκτάδες των αγωνισμάτων έχουν ως εξής για τους αθλητές του Ν.Ο. Χανίων:

Χρυσό μετάλλιο

• Κάχρης Αλέξανδρος 200μ. πεταλούδα Εφήβων 02:05.28
• Κάχρης Αλέξανδρος 400μ. ελεύθερο Εφήβων 04:01.35
• Κάχρης Αλέξανδρος 800μ. ελεύθερο Εφήβων 08:11.95

Χάλκινο μετάλλιο

• Μπαλαντίνου Βιολέτα Αικατερίνη 200μ. μικτή ατομική Παγκορασίδων Α 02:32.36
• Δαουράκης Γεώργιος, Τρουλάκης Γεώργιος, Γεωργίου Ιωάννης, Νικολακάκης Κωνσταντίνος 4×100μ. ελεύθερο Παμπαίδων Α 03:54.22
• Γεωργίου Ιωάννης, Δαουράκης Γεώργιος, Τρουλάκης Γεώργιος, Νικολακάκης Κωνσταντίνος 4×200μ. ελεύθερο Παμπαίδων Α 08:34.04

4η θέση

• Γεωργίου Ιωάννης 400μ. ελεύθερο Παμπαίδων Α 04:34.41
• Δαουράκης Γεώργιος 200μ. μικτή ατομική Παμπαίδων Α 02:21.00
• Κόρακα Δέσποινα 400μ. μικτή ατομική Κορασίδων 05:19.87
• Μπαλαντίνου Βιολέτα Αικατ. 800μ. ελεύθερο κορίτσια Παγκορασίδων Α 09:49.80

6η θέση

• Νικολακάκης Κωνσταντίνος 200μ. ύπτιο Παμπαίδων Α 02:21.13
• Δαουράκης Γεώργιος 100μ. πρόσθιο Παμπαίδων Α 01:12.39
• Δαουράκης Γεώργιος 200μ. πρόσθιο Παμπαίδων Α 02:36.04
• Κόρακα Δέσποινα 200μ. ύπτιο Κορασίδων 02:27.58
• Κόρακα Δέσποινα 200μ. μικτή ατομική Κορασίδων 02:30.84

7η θέση

• Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 200μ. πρόσθιο Παμπαίδων Α 02:38.24
• Γεωργίου Ιωάννης 1500μ. ελεύθερο Παμπαίδων Α 17:53.28
• Νικολακάκης Κωνσταντίνος, Αντωνογιαννάκης Ιωάννης, Δαουράκης Γεώργιος, Γεωργίου Ιωάννης 4×100μ. μικτή ομαδική Παμπαίδων Α 04:25.01

8η θέση

• Νικολακάκης Κωνσταντίνος 200μ. ελεύθερο Παμπαίδων Α 02:06.57
• Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 400μ. μικτή ατομική Παμπαίδων Α 05:09.80
• Νικολακάκης Κωνσταντίνος, Παϊτάκη Αρτεμησία, Τρουλάκης Γεώργιος, Μπαλαντίνου •  Βιολέτα Αικατερίνη 4×100 μικτή ομαδική Mixed Παμπαίδων Α / Παγκορασίδων Α 04:35.14

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ