Τέταρτη θέση για τον αθλητή τεχνικής κολύμβησης του ΝΟΧ Αντώνη Τσουρουνάκη στα World Games

τέταρτη-θέση-για-τον-αθλητή-τεχνικής-κ-1483504

Με την κατάκτηση της 4ης θέσης στην σκυτάλη 4×100μ. επιφάνεια στην οποία συμμετείχε μαζί με τους Γιώργο Καλτσουκαλά, Γιώργο Παναγιωτίδη και Αναστάσιο Μυλωνάκη επιστρέφει από τις ΗΠΑ ο Αντώνης Τσουρουνάκης.

Ο πρωταθλητής τεχνικής κολύμβησης Ναυτικού Ομίλου Χανίων ολοκλήρωσε την παρουσία του στα World Games που διεξήχθησαν στο Μπέρμινγχαμ της Αλαμπάμα συμμετέχοντας στη σκυτάλη 4×100μ. επιφάνεια η οποία κατέκτησε την 4η θέση με χρόνο 2:23.68.

Υπενθυμίζεται πως ο Τσουρουνάκης ήταν επίσης 4ος στα 4×50μ. επιφάνεια ενώ στο ατομικό του αγώνισμα, τα 400μ. επιφάνεια, τερμάτισε στην 7η θέση.

Ο Τσουρουνάκης μετά τις ΗΠΑ αναμένεται να αγωνιστεί στην Κολομβία (Κάλι), καθώς το διάστημα μεταξύ 18 και 24 Ιουλίου έχει προγραμματιστεί το παγκόσμιο πρωτάθλημα ανδρών και γυναικών, στο οποίο θα πάρει μέρος και η Χριστιάνα Σκυλουράκη.