Στις λεπτομέρειες χάθηκε η νίκη για τον ΑΟΚ στη Θήβα

στις-λεπτομέρειες-χάθηκε-η-νίκη-για-το-947592

Στις λεπτομέρειες χάθηκε το παιχνίδι για τον ΑΟΚ Χανιά στη Θήβα απέναντι στον τοπικό Αρη στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής για την Γ’ Εθνική.

Η ομάδα του Χρήστου Παπανικολάου ηττήθηκε ουσιαστικά στο τέλος του αγώνα, μιας και στο δεύτερο (41-41), αλλά και στο τρίτο δεκάλεπτο (63-63) βρέθηκε να είναι ισόπαλη απέναντι στον αντίπαλο της.

Τελικά ο τραυματισμός λίγο πριν το τέλος για τον Κατράνα ήταν το στοιχείο που έκρινε το παιχνίδι για τους γηπεδούχους, οι οποίοι έφτασαν έτσι στη νίκη με σκορ 86-77. Ο Κατράνας παρ’ όλα αυτά σκόραρε τους περισσότερους πόντους για τον ΑΟΚ, 19, ενώ ακολούθησε ο Ιωακειμίδης με 16. Ο Γκιζογιάννης από την άλλη με 24 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ για τον Αρη Θήβας.

Αυτό το παιχνίδι ήταν το δεύτερο σερί εκτός έδρας για τον ΑΟΚ, ο οποίος την επόμενη αγωνιστική επιστρέφει στα Χανιά για ν’ αντιμετωπίσει το Πέρα.

Τα δεκάλεπτα: 23-11, 41-41, 63-63, 86-77

Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας-Φραγκούλης): Κόλλιας, Πανταζής 12 (2), Ματσαγγούρας 2, Γκρινιάρης 14, Παγώνης 10 (2), Παρδακάς 12 (2), Χαρατσής, Γιώτης, Γκιζογιάννης 24 (1), Ντέντα 10, Τριανταφύλλου, Ανέστης 2.

ΑΟΚ Χανιά (Παπανικολάου-Ρούσσος): Κελεσίδης 12, Ιωακειμίδης 16 (2), Αλεξίου, Πνευματικός-Φράνσις, Ζανιδάκης 11 (2), Βρεττός 3, Κατράνας 19 (4), Μιτζαρίδης 6, Κιγμέτογλου 8, Κουρουμούσης, Σκαμνάκης 2.