SOS ο Πλατανιάς… Έχασε 4-2 από τον Εργοτέλη

sos-ο-πλατανιάς-έχασε-4-2-από-τον-εργοτέλη-984302

Έχοντας μία τραγική εικόνα, ο Πλατανιάς γνώρισε μια βαριά ήττα, χάνοντας από τον Εργοτέλη την Παρασκευή το απόγευμα στο γήπεδο Περιβολίων με σκορ 4-2!

Άξιο αναφοράς είναι το γεγονός ότι τα δύο τελευταία γκολ σημειώθηκαν στις καθυστερήσεις. Ο Πλατανιάς εκπέμπει έτσι… SOS, δείχνοντας ότι αυτό που καλείται να κάνει, είναι να τελειώσει τη χρονιά με αξιοπρέπεια. Ο Εργοτέλης από την άλλη διατηρεί ζωντανές τις ελπίδες του προκειμένου να είναι στα πλέι οφ με το τέλος της κανονικής περιόδου.

Όπως δηλώνει και το τελικό αποτέλεσμα, ο Εργοτέλης είχε τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο στο ματς, καταφέρνοντας να προηγηθεί με σκορ 2-0 στο ημίχρονο, χάρη στα γκολ των Ροβίθη με πέναλτι στο 21’ και Μπουτσάκη στο 34′. Στην επανάληψη, ο Πλατανιάς μείωσε στο 58’ με τον Λεϊρία σε 2-1, αλλά στη συνέχεια με αυτογκόλ του Τσαμούρη (64’) και το σουτ από τον Έφορντ στο 92’, ο Εργοτέλης μετέτρεψε το σκορ σε… 1-4. Τελικά το παιχνίδι ολοκληρώθηκε με το τέρμα του Λουκίνα στο 93’…

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Μαντζάρης, Ρεβυθόπουλος, Τσαμούρης, Ρουσσάκης (62’ Παπαδόπουλος), Νιαυραδάκης (71’ Πουρζιτίδης), Ποζατζίδης, Σμυρλάκης, Παπουτσογιαννόπουλος, Κωστίκος (46’ Ουές), Λεϊρία, Λουκίνας

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Προβυδάκης (69′ Κοιλιάρας), Μποτέ, Μπάτζιος, Οικονόμου, Μπρους, Τσέλιος (62’ Μπρουσέλης), Μπουτσάκης (79’ λ.τρ. Πέιος), Εφορντ, Ροβίθης, Μπαράτα