Σημαντική ισοπαλία στην έδρα του ΠΟΑ για ΣΥΝΚΑ

σημαντική-ισοπαλία-στην-έδρα-του-ποα-γ-957745

Στο χρόνο των καθυστερήσεων κατάφερε να σφραγίσει την ισοπαλία στον αγώνα με τον Ατσαλένιο η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ. Η χανιώτικη ομάδα ήρθε ισόπαλη με σκορ 1-1 απέναντι στον ΠΟΑ, ολοκληρώνοντας έτσι με επιτυχία την αποστολή της.

Το ΣΥΝΚΑ απειλήθηκε με ήττα όταν ο ΠΟΑ προηγήθηκε στο 77ο λεπτό με το γκολ του Γκελοσάνι, αλλά στις καθυστερήσεις, ο Βεστάκης, κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό 1-1.

ΠΟΑ (Μάνος Σκύβαλος): Μανουσάκης, Βολονάκης, Πλουσής, Ρωμανάκης (71’ Ρωμάνος), Σαμουηλίδης, Λέκκας (84΄Γιαλυτάκης), Καϊμακαμούδης, Κερμενίδης, Νάτος (66′ Νικόλι), Πετράκης, Γκελοσάνι (90+1’ Μαρκουλάκης)

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ (Νίκος Μαθιουδάκης): Κασαπίδης, Βαρδάκης, Λάμτσε, Περδικάκης (72′ Τσίτας), Γεωργούλης, Μαθιουδάκης, Κόλα, Νικόλτσης, Σινγκ, Μαζιώτης (78’ Ιμέρι), Βεστάκης

Από ‘κει και πέρα, την Κυριακή διεξήχθη εξ ολοκλήρου η 15η αγωνιστική στη Γ’ Εθνική. Ο Πανακρωτηριακός μπορεί να μην αγωνίστηκε, παρ’ όλα αυτά βάσει των αποτελεσμάτων που ήρθαν, εξακολουθεί να έχει μεγάλο προβάδισμα για την κατάκτηση της 4ης θέσης που οδηγεί στα πλέι οφ.