Σε διπλό ταμπλό για το πανελλήνιο πρωτάθλημα οι μίνι κορασίδες και οι μίνι παίδες του ΝΟΧ

Σε διπλό ταμπλό θα αγωνιστεί το επόμενο τριήμερο (24-26/9) ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων.

Στην τελική φάση του πανελληνίου πρωταθλήματος θα συμμετάσχουν οι μίνι κορασίδες, στην β’ φάση οι μίνι παίδες.

Οι μίνι κορασίδες 

Τα κορίτσια του Γιώργου Κατσουλάκη θ’ αγωνιστούν στο κολυμβητήριο Βουλιαγμένης, διεκδικώντας τη μεγαλύτερη δυνατή διάκριση. Συγκεκριμένα, στο πλαίσιο της πρώτης φάσης θ’ αντιμετωπίσουν κατά σειρά την Γλυφάδα, την Βουλιαγμένη και τον Ηλυσιακό.

H αποστολή αποτελείται από τις: Βούλγαρη, Γλυνιαδάκη, Ιγνατίου, Κατσουλάκη, Κοντογεώργου, Κουνδουράκη Αγάπη, Κουνδουράκη Αικατερίνη, Μαθιουλάκη, Μπασιά, Πασβάντη και Χαβρέ.

Αναλυτικότερα το πρόγραμμα της τελικής φάσης είναι το εξής:

• Α’ όμιλος
Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης
1η αγωνιστική – Παρασκευή 24/9
20:30 ΝΕ Πατρών-ΕΑΤΕΚ
21:45 ΠΑΟΚ-Πανιώνιος
2η αγωνιστική – Σάββατο 25/9
09:30 ΝΕ Πατρών-Πανιώνιος
10:45 ΠΑΟΚ-ΕΑΤΕΚ
3η αγωνιστική – Σάββατο 25/9
17:30 ΠΑΟΚ-ΝΕ Πατρών
18:45 ΕΑΤΕΚ-Πανιώνιος
• Β’ όμιλος
Κολυμβητήριο Βουλιαγμένης
1η αγωνιστική – Παρασκευή 24/9
19:30 Γλυφάδα-ΝΟ Χανίων
20:45 Βουλιαγμένη-Ηλυσιακός
2η αγωνιστική – Σάββατο 25/9
10:30 Γλυφάδα-Ηλυσιακός
11:45 Βουλιαγμένη-ΝΟ Χανίων
3η αγωνιστική – Σάββατο 25/9
18:00 Βουλιαγμένη-Γλυφάδα
19:15 ΝΟ Χανίων-Ηλυσιακός
• Πρόγραμμα Κυριακής 26/9
10:00 1η Α’ ομίλου-2η Β’ ομίλου
11:15 2η Α’ ομίλου-1η Β’ ομίλου
12:30 3η Α’ ομίλου-3η Β’ ομίλου (5η – 6η θέση)
13:45 4η Α’ ομίλου-4η Β’ ομίλου (7η – 8η θέση)
18:00 Μικρός τελικός
19:15 Τελικός

Οι μίνι παίδες 

Στους μίνι παίδες, η πρόκριση στα τελικά θα εξαρτηθεί από την πορεία των νεαρών πολιστών του Γιάννη Ζαγοράκη στους αγώνες που θα διεξαχθούν στα κολυμβητήρια του Γέρακα και του Περιστερίου. Η ομάδα του Ναυτικού Ομίλου θ’ αντιμετωπίσει κατά σειρά τους Νηρέα Γέρακα, ΣΚ Ροή, Παλαιό Φάληρο και ΓΣ Περιστερίου. Εφόσον καταφέρει και καταλάβει μία από τις δύο πρώτες θέσεις της βαθμολογίας τότε θα βρεθεί στα τελικά τα οποία θα διεξαχθούν το διάστημα από 1 έως 3 Οκτωβρίου.

Στη διάθεση του προπονητή, Γιάννη Ζαγουράκη, βρίσκονται οι: Βαρουξής, Βουλγαράκης, Γεωρβασάκης, Ζουζούνης, Κουμαδοράκης, Κρασαδάκης, Λαμπαθάκης, Λιονάκης, Μπενεβίδης, Μπιτζανάκης, Ξυφανταράκης, Ριζωνάκης, Σκιαδόπουλος, Σταυρακάρας και Χατζάκης.

Αναλυτικότερα το πρόγραμμα του 2ου ομίλου είναι το εξής:

• Κολυμβητήριο Γέρακα
1η αγωνιστική – Παρασκευή 24/9
20:00 ΣΚ Ροή-Παλαιό Φάληρο
21:15 Νηρέας Γέρακα-ΓΣ Περιστερίου
2η αγωνιστική – Σάββατο 25/9
12:30 ΓΣ Περιστερίου-ΣΚ Ροή
13:45 ΝΟ Χανίων-Νηρέας Γέρακα

• Κολυμβητήριο Περιστερίου
3η αγωνιστική – Σάββατο 25/9
19:30 Παλαιό Φάληρο-ΓΣ Περιστερίου
20:45 ΣΚ Ροή-ΝΟ Χανίων
4η αγωνιστική – Κυριακή 26/9
09:30 ΝΟ Χανίων-Παλαιό Φάληρο
10:45 Νηρέας Γέρακα-ΣΚ Ροή
5η αγωνιστική – Κυριακή 26/9
17:00 ΓΣ Περιστερίου-ΝΟ Χανίων
18:15 Παλαιό Φάληρο-Νηρέας Γέρακα

zarpanews.gr

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ
Προηγούμενο άρθροΚορονοϊός: 2.125 τα νέα κρούσματα – 31 οι νεκροί, 331 οι διασωληνωμένοι
Επόμενο άρθροH ενημέρωση για τον κορονοϊό, τις μεταλλάξεις και το πρόγραμμα των εμβολιασμών

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ