«Τέλος» η σεζόν για Λεωνιδόπουλο στον Πλατανιά

τέλος-η-σεζόν-για-λεωνιδόπουλο-στον-962595

Ενας πολύ σοβαρός τραυματισμός προκύπτει στον Πλατανιά, καθώς ο Νάσος Λεωνιδόπουλος τίθεται εκτός δράσης μέχρι το τέλος της περιόδου λόγω ρήξης στους χιαστούς.

Ο 23χρονος ποδοσφαιριστής χτύπησε λίγο πριν το ημίχρονο του αγώνα με τον ΠΑΣ Γιάννενα και για το λόγο αυτό έγινε αλλαγή από τον Γιάννη Τάτση. Ειδικότερα, με το που έφτασε η αποστολή του Πλατανιά στην Τρίπολη υποβλήθηκε σε μαγνητική εξέταση η οποία και φανέρωσε το μέγεθος του τραυματισμού. Αυτό σημαίνει ότι ο Λεωνιδόπουλος χάνει ουσιαστικά ολόκληρη τη χρονιά και καλώς εχόντων των πραγμάτων θα μπορούσε να επιστρέψει στην ενεργό δράση μετά από επτά μήνες…

Μάλιστα ο τραυματισμός του έρχεται σε μια περίοδο που ο προπονητής του άρχισε να τον εμπιστεύεται για μία θέση στην βασική.

Να σημειωθεί ότι ο Πλατανιάς αγωνίζεται την Τετάρτη στην Τρίπολη, έχοντας να δώσει τον επαναληπτικό του Κυπέλλου Ελλάδος απέναντι στον Αστέρα, όπου είχε γνωρίσει την ήττα στο πρώτο παιχνίδι στα Περβόλια με σκορ 1-0.