«Διπλό» με ανατροπή ο Εργοτέλης – Η συνέχεια στη Σούπερ Λιγκ 2

διπλό-με-ανατροπή-ο-εργοτέλης-η-συν-967922

Μια εντυπωσιακή νίκη σημείωσε ο Εργοτέλης στον αγώνα που συνέχισε το Σάββατο την 9η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ 2. Η ομάδα του Ηρακλείου κατάφερε να επιβληθεί με σκορ 2-1 στην έδρα της Δόξας Δράμας, νίκη που τη φέρνει πλέον μέσα στην πρώτη εξάδα της βαθμολογίας.

Συγκεκριμένα, ο Εργοτέλης «πιάνει» στην 5η θέση τον Πλατανιά, με την χανιώτικη ομάδα βέβαια να έχει ματς λιγότερο, καθώς την Κυριακή θ’ αγωνιστεί στην έδρα του Καραϊσκάκη Άρτας.

Από ‘κει και πέρα ο Εργοτέλης κατάφερε να επιβληθεί με τα γκολ του Ροβίθη το 84ο και το 90ό λεπτό και αφού η Δόξα είχε ανοίξει το σκορ με την κεφαλιά του Ιωαννίδη στο 3ο λεπτό.

Δόξα Δράμας (Κώστας Ανυφαντάκης): Μένκα, Παπαργυρίου, Μαρκοπουλιώτης, Οικονόμου, Κρητικός, Πλέγας, Ιωαννίδης, Κουκόλης (80′ Σιώπης), Κόντος (69′ Ρόβας), Καψάλης, Χάμοντ (72′ Αργυρόπουλος).

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Προβυδάκης, Σπίριακ, Μπάτζιος, Κοιλιάρας (90′ Πέιος), Μπρους (72′ Μπαράτα), Τσέλιος, Κουατένγκ, Εφορντ, Ροβίθης, Μπουρσέλης (60′ Γροντής).