«Διπλό» για Απόλλωνα στην Πάτρα – Ξεκίνησε η Σούπερ Λιγκ 2

διπλό-για-απόλλωνα-στην-πάτρα-ξεκί-971180

Με μια μεγάλη νίκη για τον Απόλλωνα Σμύρνης ξεκίνησε η 10η αγωνιστική στη Σούπερ Λιγκ 2. Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου παρότι βρέθηκε να χάνει με 1-0 από την Παναχαϊκή, κατάφερε να επιβληθεί στο τέλος του αγώνα με σκορ 3-1.

Ετσι, ο Απόλλων παίρνει «μπροστά» μετά τις δύο συνεχόμενες ήττες που έκανε, υποχρεώνοντας σε μια ήττα, νέα εντός έδρας, την ομάδα του Σπύρου Μπαξεβάνου. Η Παναχαϊκή προηγήθηκε με αυτογκόλ του Βιτλή στο 37’, αλλά στο τελευταίο εικοσάλεπτο του αγώνα, ο Απόλλων, φανέρωσε τις επιθετικές αρετές του, φτάνοντας στα γκολ με τους Ιρίτιερ στο 71’, Μπλάζιτς στο 75’ και το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μαρκόφσκι στις καθυστερήσεις.

Να σημειωθεί πως στο 80ο λεπτό το παιχνίδι διεκόπη για περίπου 15 λεπτά λόγω πτώσης του ρεύματος, παρ’ όλα αυτά, ολοκληρώθηκε…

Παναχαϊκή (Σπύρος Μπαξεβάνος): Σούλης, Πολίμος (85′ Μουστακόπουλος), Τσελεπίδης, Πατάπης, Σταμόπουλος, Λινάρδος (79′ Κυνηγόπουλος), Ιντζόγλου, Μαυριάς (63′ Παπατόλιος), Κολ, Σιατραβάνης, Μωραΐτης

Απόλλων Σμύρνης (Νίκος Παπαδόπουλος): Αναγνωστόπουλος, Γκίνο, Κύργιας, Ζησόπουλος, Βιτλής, Λαγός, Αγρόδημος (58′ Μπλάζιτς), Μπαστιάνος, Καραγκούνης (58′ Ιριτιέρ), Μπετινέλι, Βουό (81′ Μαρκόφσκι)