“Ανάβει η “μάχη” για την ΠΕΔ Κρήτης – Δείτε όλα τα ονόματα υποψήφιων δημάρχων-δημοτικών συμβούλων

Κορυφώνεται ο προεκλογικός πυρετός ενόψει των κυριακάτικων εκλογών για το ΔΣ της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων και για Εκπροσώπους της Π.Ε.Δ. Κρήτης στην Κεντρική Ένωση Δήμων Ελλάδας (Κ.Ε.Δ.Ε.), με τις ζυμώσεις, τα σενάρια και τις επαφές, ενόψει της κατάρτισης των τελικών ψηφοδελτίων να “παίρνουν φωτιά” μέχρι και τις τελευταίες ώρες. στο παρασκήνιο.

Μία από τις τελευταίες, εμπρόθεσμες υποψηφιότητες, ως μεμονωμένος υποψήφιος για την σχετική ψηφοφορία του Δ.Σ. ΤΗΣ Π.Ε.Δ. ΚΡΗΤΗΣ, ήταν και αυτή του δημοτικού σύμβουλου του Δήμου Ηρακλείου και επικεφαλής της Λαϊκής Συσπείρωσης, Βρύσαλη Δημητρίου.

Αναλυτικά τα ψηφοδέλτια έχουν ως εξής

“ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΤΩΝ ΔΗΜΩΝ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ”

Α. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΕΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΔΗΜΩΝ (Π.Ε.Δ.) ΚΡΗΤΗΣ

  1. ΔΗΜΑΡΧΟΙ

ΖΕΡΒΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ-Δήμαρχος Δήμου Αγίου Νικολάου
ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-Δήμαρχος Δήμου Μυλοποτάμου
ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-Δήμαρχος Δήμου Ηρακλείου
ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ-Δήμαρχος Δήμου Καντάνου Σελίνου
ΣΕΓΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-Δήμαρχος Δήμου Χερσονήσου
ΣΗΜΑΝΔΗΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-Δήμαρχος Δήμου Χανίων
ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-Δήμαρχος Δήμου Οροπεδίου Λασιθίου

2. ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Αγίου Νικολάου
ΒΑΜΒΟΥΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Χανίων
ΒΑΡΔΑΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ηρακλείου
ΚΑΝΑΒΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ηρακλείου
ΚΟΥΚΙΑΔΑΚΗΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ηρακλείου
ΝΙΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ρεθύμνης
ΧΑΡΙΤΑΚΗΣ ΘΩΜΑΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Αγίου Νικολάου

Β. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΤΗΣ Κ.Ε.Δ.Ε

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ηρακλείου
ΒΑΜΒΟΥΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Χανίων
ΒΑΡΔΑΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ηρακλείου
ΚΑΡΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ηρακλείου
ΝΙΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ρεθύμνης
ΣΙΣΑΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ηρακλείου
ΣΤΑΘΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Κσσάμου
ΣΧΟΙΝΑΡΑΚΗ-ΗΛΙΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ηρακλείου

“ΕΝΩΤΙΚΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΡΗΤΗΣ”

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΗΣ Π.Ε.Δ.

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ-ΔΗΜΑΡΧΟΙ

  1. ΚΟΚΟΣΑΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΡΧΑΝΩΝ ΑΣΤΕΡΟΥΣΙΩΝ)
  2. ΚΟΥΚΙΑΝΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΠΟΚΟΡΩΝΟΥ)
  3. ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑ)
  4. ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΡΕΘΥΜΝΗΣ)
  5. ΜΠΟΚΕΑΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ (ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ)
  6. ΦΡΑΓΑΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΜΙΝΩΑ ΠΕΔΙΑΔΟΣ)

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ-ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

  1. ΑΓΓΕΛΑΚΗ (ΝΑΝΣΥ) ΝΑΥΣΙΚΑ (Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ)
  2. ΚΕΜΜΕΣΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ)
  3. ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Δ.Σ. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ)
  4. ΚΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)
  5. ΛΥΓΕΡΟΣ ΗΛΙΑΣ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)
  6. ΞΥΛΟΥΡΗ-ΞΗΜΕΡΗ (ΜΑΙΡΗ) ΜΑΡΙΑ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)
  7. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Δ.Σ. ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ)
  8. ΠΕΛΕΚΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Δ.Σ. ΓΟΡΤΥΝΑΣ)
  9. ΣΤΕΙΑΚΑΚΗΣ ΓΕΩΓΡΙΟΣ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ Π.Ε.Δ. ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ Κ.Ε.Δ.Ε.

  1. ΓΙΑΛΙΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)
  2. ΙΝΙΩΤΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)
  3. ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ (Δ.Σ. ΜΙΝΩΑ ΠΕΔΙΑΔΑΣ)
  4. ΚΑΛΟΥΔΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)
  5. ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ  (Δ.Σ. ΓΟΡΤΥΝΑΣ)
  6. ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ (ΑΡΗΣ) ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ  (Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ)
  7. ΤΖΕΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Δ.Σ. ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ)
  8. ΧΑΙΡΕΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)

ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ

1. ΒΡΥΣΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)

zarpanews.gr

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ