Προς Παλαιόχωρα ο τίτλος; Η εικόνα στα τοπικά στα Χανιά

Η Παλαιόχωρα αυτή τη στιγμή, 7 αγωνιστικές πριν το τέλος του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας Χανίων, κρατά την τύχη στα χέρια της για την κατάκτηση του τίτλου.

Η ομάδα του Τάκη Διακάκη κατάφερε ν’ ανοίξει τη διαφορά στους τρεις βαθμούς μετά την γκέλα του Απόλλωνα, ο οποίος παραχώρησε την ισοπαλία στον Μινώταυρο το Σάββατο. Αντίστοιχα, στη Β’ κατηγορία, ο Θησέας δεν αξιοποίησε την ισοπαλία στο ντέρμπι ανάμεσα σε Κορωνίδα-ΕΘΚ, αφού έμεινε στο 1-1 απέναντι στο Νέο Σαμψών και ως εκ τούτου παραμένει στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα…

• Α’ ΕΠΣΧ

Αποτελέσματα 23ης αγωνιστικής
ΑΕ Κυδωνίας-Θύελλα 4-0
Παλαιόχωρα-Χάλης 5-0
Ιδομενέας-Σπάθα 5-6
Αρης Σούδας-Τιτάν 2-0
Ικαρος Μουρνιών-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 1-1
Μινώταυρος-Απόλλων 1-1
Γρανίτης-Αστέρας Χαλέπας 4-2
Δόξα Παχιανών-Ηρακλής Νεροκούρου 2-1

Βαθμολογία
1.Παλαιόχωρα 62
2.Αρης Σούδας 59
-.Απόλλων 59
4.Σπάθα 43
5.Μινώταυρος 40
6.Ηρακλής Νεροκούρου 34
7.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 32
8.Ικαρος Μουρνιών 31
9.Γρανίτης 28
10.Δόξα Παχιανών 25
11.ΑΕ Κυδωνίας 22
12.Θύελλα 21
13.Τιτάν 20
14. Χάλης 18
-. Ιδομενέας 18
16.Αστέρας Χαλέπας 3

Επόμενη αγωνιστική (24η)
Σάββατο 29 Φεβρουαρίου
15:00 Παλαιόχωρα-Ιδομενέας
15:00 Χάλης-Αρης Σούδας
15:00 Τιτάν-Μινώταυρος
15:00 Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-Γρανίτης
15:00 Απόλλων-Δόξα Παχιανών
15:00 Αστέρας Χαλέπας-Ηρακλής Νεροκούρου
Κυριακή 1 Μαρτίου
15:00 Θύελλα-Ικαρος Μουρνιών
15:00 Σπάθα-ΑΕ Κυδωνίας

• B’ ΕΠΣΧ

Αποτελέσματα 22ης αγωνιστικής
Ποσειδών Τσικαλαριών-ΑΠ Σούδας 1-3
Νέος Σαμψών-Θησέας 1-1
Απτερα-Πέργαμος 1-2
Αμιλλα-Ηφαιστος 4-3
Ποσειδών Κ.Ρ.-Καλτσέτο 3-2
Ιωνία 2000-Υρτακίνα 1-1
Κορωνίδα-ΕΘΚ 2-2
Ασπίδα-Ροδωπού 0-0

Βαθμολογία
1.ΕΘΚ 55
2.Κορωνίδα 41
3.Θησέας 40
4.Ποσειδών Τσικαλαριών 36
5.Ηφαιστος 34
6.Απτερα 34
7.ΑΠ Σούδας31
8.Υρτακίνα 28
-.Ιωνία 2000 28
10.Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών 27
11..Πέργαμος 26
12. Ροδωπού 25
13.Νέος Σαμψών 22
14.Καλτσέτο 20
-.Ασπίδα 20
16.Αμιλλα 20

Επόμενη αγωνιστική (23η)
Σάββατο 29 Φεβρουαρίου
15:00 Ηφαιστος-Κορωνίδα
18:00 Ροδωπού-Απτερα
Κυριακή 1 Μαρτίου
10:45 Θησέας-ΕΘΚ
10:45 ΑΠ Σούδας-Ιωνία 2000
15:00 Πέργαμος-Νέος Σαμψών
15:00 Υρτακίνα-Ασπίδα
15:00 Ποσειδών Τσικαλαριών-Ποσειδών Καμισιανών Ραπανιανών

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ