ΠΕΔ Κρήτης: Νίκη για την Ενωτική Αυτοδιοικητική Κίνηση Κρήτης​

Η παράταξη Ενωτική Αυτοδιοικητική Κίνηση Κρήτης αναδείχθηκε νικήτρια στις κυριακάτικες εκλογές για το νέο Διοικητικό Συμβούλιο της ΠΕΔ Κρήτης.

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα της καταμέτρησης η Ενωτική Αυτοδιοικητική Κίνηση Κρήτης έλαβε 68 ψήφους και 12 έδρες, έναντι 53 ψήφων και 9 εδρών για την Ανεξάρτητη Αυτοδιοικητική Κίνηση Δήμων Κρήτης.

Αναλυτικά τα ψηφοδέλτια των υποψηφίων ήταν τα εξής:

“ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΤΩΝ ΔΗΜΩΝ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ”

Α. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΕΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΩΣΗΣ ΔΗΜΩΝ (Π.Ε.Δ.) ΚΡΗΤΗΣ

  1. ΔΗΜΑΡΧΟΙ

ΖΕΡΒΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ-Δήμαρχος Δήμου Αγίου Νικολάου
ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-Δήμαρχος Δήμου Μυλοποτάμου
ΛΑΜΠΡΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-Δήμαρχος Δήμου Ηρακλείου
ΠΕΡΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ-Δήμαρχος Δήμου Καντάνου Σελίνου
ΣΕΓΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-Δήμαρχος Δήμου Χερσονήσου
ΣΗΜΑΝΔΗΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-Δήμαρχος Δήμου Χανίων
ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-Δήμαρχος Δήμου Οροπεδίου Λασιθίου

2. ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Αγίου Νικολάου
ΒΑΜΒΟΥΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Χανίων
ΒΑΡΔΑΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ηρακλείου
ΚΑΝΑΒΑΚΗ ΜΑΡΙΑ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ηρακλείου
ΚΟΥΚΙΑΔΑΚΗΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ηρακλείου
ΝΙΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ρεθύμνης
ΧΑΡΙΤΑΚΗΣ ΘΩΜΑΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Αγίου Νικολάου

Β. ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΤΗΣ Κ.Ε.Δ.Ε

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ηρακλείου
ΒΑΜΒΟΥΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Χανίων
ΒΑΡΔΑΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ηρακλείου
ΚΑΡΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ηρακλείου
ΝΙΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ρεθύμνης
ΣΙΣΑΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ηρακλείου
ΣΤΑΘΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Κσσάμου
ΣΧΟΙΝΑΡΑΚΗ-ΗΛΙΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ-Δημ. Σύμβουλος Δήμου Ηρακλείου

“ΕΝΩΤΙΚΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΡΗΤΗΣ”

ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΗΣ Π.Ε.Δ.

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ-ΔΗΜΑΡΧΟΙ

  1. ΚΟΚΟΣΑΛΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΡΧΑΝΩΝ ΑΣΤΕΡΟΥΣΙΩΝ)
  2. ΚΟΥΚΙΑΝΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΑΠΟΚΟΡΩΝΟΥ)
  3. ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΠΛΑΤΑΝΙΑ)
  4. ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΡΕΘΥΜΝΗΣ)
  5. ΜΠΟΚΕΑΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ (ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ)
  6. ΦΡΑΓΑΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΜΙΝΩΑ ΠΕΔΙΑΔΟΣ)

ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΜΕΛΗ-ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

  1. ΑΓΓΕΛΑΚΗ (ΝΑΝΣΥ) ΝΑΥΣΙΚΑ (Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ)
  2. ΚΕΜΜΕΣΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ)
  3. ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Δ.Σ. ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ)
  4. ΚΟΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)
  5. ΛΥΓΕΡΟΣ ΗΛΙΑΣ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)
  6. ΞΥΛΟΥΡΗ-ΞΗΜΕΡΗ (ΜΑΙΡΗ) ΜΑΡΙΑ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)
  7. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Δ.Σ. ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟΥ)
  8. ΠΕΛΕΚΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Δ.Σ. ΓΟΡΤΥΝΑΣ)
  9. ΣΤΕΙΑΚΑΚΗΣ ΓΕΩΓΡΙΟΣ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΙ Π.Ε.Δ. ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ Κ.Ε.Δ.Ε.

  1. ΓΙΑΛΙΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)
  2. ΙΝΙΩΤΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)
  3. ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ (Δ.Σ. ΜΙΝΩΑ ΠΕΔΙΑΔΑΣ)
  4. ΚΑΛΟΥΔΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)
  5. ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ  (Δ.Σ. ΓΟΡΤΥΝΑΣ)
  6. ΠΑΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ (ΑΡΗΣ) ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ  (Δ.Σ. ΧΑΝΙΩΝ)
  7. ΤΖΕΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Δ.Σ. ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ)
  8. ΧΑΙΡΕΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)

ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ

1. ΒΡΥΣΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Δ.Σ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ)

 

Πηγή: cretalive.gr

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ