Παραολυμπιακοί Αγώνες: Τέταρτος ο Στεφανουδάκης στον τελικό του ακοντισμού

παραολυμπιακοί-αγώνες-τέταρτος-ο-στε-1276705

Την τέταρτη θέση κατέλαβε ο Μανώλης Στεφανουδάκης στον τελικό του ακοντισμού F54 που έγινε κάτω από δυνατή βροχή.

Ο αγώνας διεξήχθη στο Τόκιο κάτω από δυνατή βροχή, με τον κρητικό πρωταθλητή να τα δίνει όλα όμως για λίγο να μένει εκτός μεταλλίων.

Ο Μανώλης Στεφανουδάκης με καλύτερη βολή αυτή στα 30 μέτρα και 45 εκατοστά κατέλαβε την 4η θέση. Αξίζει να σημειωθεί ότι όλες οι βολές του ήταν πάνω από 29 μέτρα ενώ για πρώτη φορά μετά από δύο σερί μετάλλια σε Παραολυμπιακούς Αγώνες (Χρυσό το 2016, Χάλκινο το 2012), έμεινε εκτός του βάθρου των νικητών.

Το χρυσό μετάλλιο πήρε ο Ιρανός Αμίρι με 31.35μ. (χρυσό μετάλλιο), 2ος ήταν ο Ρώσος Κουζνέτσοφ με 31.19μ. (ασημένιο).

Το Αθλητικό σωματείο ΑμεΑ «Μεγαλόνησος» συγχαίρει τον αθλητή:

«Μεγάλη διάκριση για τον Μανώλη Στεφανουδάκη !!!!!

Την τέταρτη θέση κατέλαβε ο Μανώλης Στεφανουδάκης στον τελικό του ακοντισμού F54 που έγινε κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες .

Ο πρόεδρος Γιώργος Καπελλάκης και το ΔΣ του Αθλητικού σωματείου ΑμεΑ ΜΕΓΑΛΟΝΗΣΟΣ συγχαίρουμε θερμά για την μεγάλη του διάκριση τον αθλητή, φίλο και Αντιπρόεδρο του σωματείου μας Μανώλη Στεφανουδάκη.

Θερμά συγχαρητήρια και στους προπονητές του Ιπποκράτη Σκαντζάκη και Ιάκωβο Ιωαννίδη.»