ΠΑΕ Χανιά: Φιλική ήττα με 3-1 στα Περιβόλια από τον Γιούχτα – Οι φάσεις του αγώνα

παε-χανιά-φιλική-ήττα-με-3-1-στα-περιβόλι-1295980

Σε περίπτωση που ξεκινήσει τελικά κανονικά το πρωτάθλημα την Κυριακή 17 Οκτωβρίου τότε η χανιώτικη ομάδα έχει μόλις μία εβδομάδα μπροστά της για να βελτιώσει τα πράγματα, αφού δεν έδειξε κάποια… πρόοδο σε σχέση με το πρώτο επίσημο παιχνίδι που έδωσε απέναντι στο Αιγάλεω, για το Κύπελλο.

Από την άλλη ο Γιούχτας επιβεβαίωσε πως αποτελεί σταθερή αξία και θα είναι ξανά από τις δυνατές ομάδες του “κρητικού” ομίλου. Ο Φραγκουλάκης έδειξε πάλι την ποιότητά του με εξαιρετικές ασίστ στο 0-1 (Μέμος) και 0-3 (Δωματάς), ενώ ο Κατσικοκέρης φανέρωσε την κλάση του με την ενέργειά του και το γκολ για το 0-2.

Τα Χανιά μείωσαν με τον Παναγιωτούδη και είχαν δοκάρι με τον Βάρκα. Ο Νίκος Παπαδόπουλος άλλαξε τον σχηματισμό στο δεύτερο ημίχρονο σε 3-5-2, ενώ προχώρησε σε 9 μαζεμένες αλλαγές στο 67’.

Οι φάσεις του αγώνα

13′ Σουτ του Κόλα από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή απέκρουσε σε κόρνερ ο Κόλλιας.

22′ ΓΚΟΛ: Ο Μέμος συνεργάζεται με τον Φραγκουλάκη που του βγάζει εξαιρετική μπαλιά για να πλασάρει δυνατά για το 0-1.

34′ Πάσα του Καμαρά σουτ του Κάρλος άουτ.

38′ Φάουλ του Φραγκουλάκη κεφαλιά του Σφυρογιαννάκη άουτ.

41′ Σουτ του Μέμου από μακρινή απόσταση μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Κατσιμήτρος.

43′ Κάθετη πάσα του Βασιλόγιαννη ο Κόλλιας πρόλαβε και έδιωξε προ του Μπαΐροβιτς.

48′ Σουτ του Βασιλακάκη άουτ.

49′ ΔΟΚΑΡΙ: Επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Πατάπη διώχνει δύσκολα ο Κόλλιας σε κόρνερ.

Από το κόρνερ του Βασιλόγιαννη ο Βάρκας με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

54′ Ακυρώνεται γκολ του Πατάπη έπειτα από πάσα του Τσαμούρη με υπόδειξη οφσάιντ.

63′ Σουτ του Βάρκα άουτ.

64′ Σουτ του Βογιατζή μπλοκάρει ο Χρήστου.

64′ ΓΚΟΛ: Μπαλιά του Μέμου ο Κατσικοκέρης στην πλάτη της άμυνας αποφεύγει τον Κατσιμήτρο και από πλάγια θέση πλασάρει για το 0-2.

72′ Σέντρα του Κογιέτε κεφαλιά του Κολλά ψηλά άουτ η μπάλα.

73′ Σουτ του Βάρκα ψηλά άουτ.

74′ ΓΚΟΛ: Εξαιρετική μπαλιά του Φραγκουλάκη σουτ του Δωματά από πλάγια θέση μέσα

στην περιοχή και 0-3.

77′ ΓΚΟΛ: Με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή ο Παναγιωτούδης μειώνει σε 1-3.

79′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Μέμου άουτ.

87’ Μεγάλη ευκαιρία με τον Κολλά που πλάσαρε από κοντά για να αποκρούσει ο Χρήστου.

90+3’ Φάουλ του Τριανταφυλλάκου μπλόκαρε ο Χρήστου.

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κατσιμήτρος (67′ Κουτζαβασίλης), Καψάλης (46′ Πατάπης), Ζιούλης (67′ Στίκας), Τσαμούρης (67′ Παντεκίδης), Καμαρά (67′ Κογιέτε), Κάρλος (67′ Παναγιωτούδης), Βασιλακάκης (67′ Τριανταφυλλάκος), Βογιατζής (67′ Μυφτάρι), Μπαΐροβιτς (67′ Κολλάς), Βασιλόγιαννης (67′ Καλαϊτζάκης), Κόλα (46′ Βάρκας).

Γιούχτας (Αγγελος Κασσωτάκης): Κόλλιας (54′ Χρήστου), Κασσωτάκης, Ψαρράς, Τζανής, Λογοθέτης, Νύκταρης (77′ Κόκκινος), Σφυρογιαννάκης (56′ Δωματάς), Φραγκουλάκης (90+4’ Μπετεινάκης), Κατσικοκέρης (76′ Στακάκης), Μέμος (86’ Μανουσάκης), Κοντογιάννης.