Ο Ο.Α.Χ. στις πρώτες θέσεις του 1ου OPEN JUNIOR Squash της Αθήνας

ο-ο-α-χ-στις-πρώτες-θέσεις-του-1ου-open-junior-squash-της-994049

Έπειτα από εξαιρετική εμφάνιση οι αθλητές και αθλήτριες του Ο.Α.Χ. κατέκτησαν 7 μετάλλια στο 1ο OPEN JUNIOR Πρωτάθλημα Squash που διεξήχθη στον Όμιλο Αντισφαίρισης Αθηνών.

Ο Χρήστος Κασαπάκης κατάφερε να πάρει την 1η θέση στην κατηγορία Α17, επικρατώντας του Φλωρόπουλου από τον Ο.Α.Αθηνών καθώς και την 2η θέση στην κατηγορία Α19.

Ο Μαράκης Μιχάλης κατέλαβε την 2η θέση στα Α15 χάνοντας στο τελικό από τον Ευθυμίου του ΟΤ Θράκης, ενώ η Κασαπάκη Σοφία κέρδισε δύο 3ες θέσεις στις κατηγορίες Κ15 και Κ17.

Με επιτυχία στέφθηκε και η συμμετοχή των Χαλακατεβάκη Απόστολου και Χατελλάρι Κέιντι που κατέλαβαν την 3η θέση στις κατηγορίες Α19 και Α17 αντίστοιχα.

Συνολικά, την αποστολή του Ο.Α.Χανίων στο Πρωτάθλημα αποτελούσαν οι εξής αθλητές-αθλήτριες: Κασαπάκης Χρήστος, Κασαπάκη Σοφία, Χαιρετάκη Μυρτώ, Τζινευράκης Πέτρος, Τζινευράκη Αντωνία, Χατελλάρι Κέιντι, Μαράκης Μιχάλης, Χαλακατεβάκης Απόστολος και Καραβιτάκη Φωτεινή.