ΝΒΑ: Νίκη των Μπακς επί των Νάγκετς – Πάτησε «γκάζι» στο δεύτερο ημίχρονο ο Αντετοκούνμπο

νβα-νίκη-των-μπακς-επί-των-νάγκετς-πά-1616200

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να φουλάρει στο δεύτερο ημίχρονο, οι Μπακς επιβλήθηκαν των Νάγκετς με 107-99.

Ο Greek Freak ολοκλήρωσε την αναμέτρηση σημειώνοντας 33 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 3 κλεψίματα σε 30 λεπτά συμμετοχής με 9/15 δίποντα και 15/22 βολές.

Στο πρώτο δωδεκάλεπτο ήταν ντέρμπι με τους Νάγκετς να κλείνουν την πρώτη περίοδο έχοντας προβάδισμα ενός πόντου (26-27), όμως στη συνέχεια οι Μπακς εκμεταλλευόμενοι τις απουσίες του Ντένβερ, ανέβασαν την απόδοσή τους και πήγαν στο ημίχρονο προηγούμενοι με 58-53.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε δράση ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, με τους Μπακς στην λήξη του τρίτου δωδεκαλέπτου να αυξάνουν την διαφορά τους στο +8 (81-73), με τα «Ελάφια» να διατηρούν μέχρι την λήξη το προβάδισμά τους, φτάνοντας στην 31η νίκη της σεζόν (31-17).

Ο Τζρου Χολιντέι με 20 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ ήταν άξιος συμπαραστάτης του Γιάννη Αντετοκούνμπο, ενώ ο Πατ Κόνατον, έκανε γεμάτο ματς, έχοντας 19 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Από την πλευρά των Νάγκετς, ξεχώρισε ο Άαρον Γκόρντον, που είχε 26 πόντους, 14 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Τα δωδεκάλεπτα: 26-27, 58-53, 81-73, 107-99