Νίκη και πρόκριση για τον Τσιτσιπά στο διπλό του Μαϊάμι

νίκη-και-πρόκριση-για-τον-τσιτσιπά-στο-1406621

Στέφανος Τσιτσιπάς και Φελισιάνο Λόπεθ επικράτησαν των Αλεξάντερ Μπάμπλικ και Αντρέι Γκολούμπεφ με 2-0 σετ και πέρασαν στον επόμενο γύρο του Miami Open.

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Στέφανος Τσιτσιπάς και Φελισιάνο Λόπεθ, που πανηγύρισαν τη νίκη επί των Αλεξάντερ Μπάμπλικ και Αντρέι Γκολούμπεφ (2-0) και πέρασαν στον 2ο γύρο του Miami Open, όπου θα αντιμετωπίσουν είτε τους Νο.2 στο ταμπλό, Ρατζέφ Ραμί και Τζο Σάλισμπερ, είτε τους Λόιντ Γκλάσπουλ και Μάικλ Βίνους.

Οι πρωταθλητές του Ακαπούλκο δεν κινδύνεψαν σε κανένα service game τους και έφτασαν στη νίκη δίχως να ιδρώσουν. Στο 1ο σετ κυριάρχησαν κατά κράτος στο tie-break και επικράτησαν με 7-2, ενώ στο 2ο σετ έφτασαν στο break στο 5ο game και πέρασαν μπροστά με 3-2, για να ελέγξουν στη συνέχεια το σετ και να επικρατήσουν σε 1 ώρα και 23 λεπτά.

Αξίζει να σημειωθεί πως αυτή ήταν η 7η νίκη για τους Λόπεθ και Τσιτσιπά, σε 8 ματς που έχουν παίξει στη φετινή χρονιά.

Πηγή: in.gr