Νέο ενδιαφέρον στη μάχη του τίτλου στην Α’ ΕΠΣ Χανίων

Η Παλαιόχωρα ήταν η μεγάλη κερδισμένη του ντέρμπι της Α’ κατηγορίας Χανίων που διεξήχθη στην Κάντανο. Η ομάδα του Τάκη Διακάκη επιβλήθηκε με σκορ 2-0 του Απόλλωνα κι έτσι το πρωτάθλημα φαίνεται να λαμβάνει ένα νέο ενδιαφέρον εν όψει της τελικής ευθείας.

Η Παλαιόχωρα μειώνει τη διαφορά στους δύο βαθμούς από την πρώτη θέση, ανεβαίνοντας στη δεύτερη, με συνέπεια να αφήνει τρίτο τον Άρη Σούδας ο οποίος υπέστη αυτή την αγωνιστική ήττα-σοκ από τον Ηρακλή Νεροκούρου μέσα στη Σούδα.

Εκτός από την Α’ κατηγορία, αγωνιστική δράση υπήρξε και στα πρωταθλήματα Β’ και Γ’ κατηγορίας…

• A’ ΕΠΣΧ

Αποτελέσματα 21ης αγωνιστικής
Σπάθα-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 3-0
Αρης Σούδας-Ηρακλής Νεροκούρου 1-2
Ικαρος Μουρνιών-Δόξα Παχιανών 1-1
Μινώταυρος-Γρανίτης 5-1
ΑΕ Κυδωνίας-Αστέρας Χαλέπας 4-0
Παλαιόχωρα-Απόλλων 2-0
Ιδομενέας-Θύελλα 2-2
Χάλης-Τιτάν 1-2

Η βαθμολογία
1.Απόλλων 58
2.Παλαιόχωρα 56
3.Αρης Σούδας 53
4.Σπάθα 37
5.Μινώταυρος 36
6.Ηρακλής Νεροκούρου 34
7.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 30
8.Ικαρος Μουρνιών 27
9.Γρανίτης 22
-.Δόξα Παχιανών 22
11.Θύελλα 21
12.Τιτάν 20
13.ΑΕ Κυδωνίας 18
-.Ιδομενέας 18
15.Χάλης 15
16.Αστέρας Χαλέπας 3

Η επόμενη αγωνιστική (22η)
Σάββατο 15 Φεβρουαρίου
15:00 Θύελλα-Σπάθα
15:00 Τιτάν-Παλαιόχωρα
15:00 Απόλλων-Αρης Σούδας
15:00 Αστέρας Χαλέπας-Ικαρος Μ.
15:00 Γρανίτης-Δόξα Παχιανών
Κυριακή 16 Φεβρουαρίου
10:45 Χάλης-Ιδομενέας
15:00 Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-ΑΕ Κυδωνίας

• Β’ ΕΠΣΧ

Αποτελέσματα 20ής αγωνιστικής
Ασπίδα-Νέος Σαμψών 2-2
ΑΠ Σούδας-Ηφαιστος 2-5
Αμιλλα-Κορωνίδα 1-1
Καλτσέτο-Υρτακίνα 0-3
Ποσειδών Κ.Ρ.-ΕΘΚ 0-1
Ποσειδών Τσικαλαριών-Ροδωπού 4-1
Απτερα-Θησέας 1-1
Ιωνία 2000-Πέργαμος 1-0

Η βαθμολογία
1.ΕΘΚ 51
2.Θησέας 39
3.Κορωνίδα 37
4.Ποσειδών Τσικαλαριών 33
-. Ηφαιστος 33
6.Απτερα 31
7.Υρτακίνα 27
-.Ιωνία 2000 27
9.ΑΠ Σούδας 25
10.Ποσειδών Καμισιανών-Ραπανιανών 23
11.Πέργαμος 22
12.Ροδωπού 21
-.Νέος Σαμψών 21
-.Καλτσέτο 20
15.Ασπίδα 18
16.Αμιλλα 17

Η επόμενη αγωνιστική (21η)
Σάββατο 15 Φεβρουαρίου
15:00 ΕΘΚ-Αμιλλα
15:00 Πέργαμος-Ασπίδα
Κυριακή 16 Φεβρουαρίου
10:45 Ροδωπού-Ιωνία 2000
10:45 Καλτσέτο-ΑΠ Σούδας
15:00 Θησέας-Κορωνίδα
15:00 Νέος Σαμψών-Απτερα
15:00 Ηφαιστος-Ποσειδών Κ.Ρ.
15:00 Υρτακίνα-Ποσειδών Τσικαλαριών

• Γ’ ΕΠΣΧ

Αποτελέσματα 14ης αγωνιστικής
Δάφνη-Νέος Κισσαμικός 2-3
Αρης Βουκολιών-Σφακιά 3-1
Ατρόμητος-Κουμπές 1-6
Νέοι Μινώταυρου-Γαλατάς 1-1
Ασπάλαθος-Τάλως 0-1

Η βαθμολογία
1.Νέος Κισσαμικός 33
2.Αρης Βουκολιών 31
3.Δάφνη 29
4.Νέοι Μινώταυρου 25
5.Κουμπές 22
6.Ασπάλαθος 19
7.Σφακιά14
8.Ατρόμητος Μάλεμε 13
9.Γαλατάς 6
10.Τάλως 6

Η επόμενη αγωνιστική (15η)
Σάββατο 15 Φεβρουαρίου
18:00 Κουμπές-Νέοι Μινώταυρου
Κυριακή 16 Φεβρουαρίου
10:45 Γαλατάς-Τάλως
15:00 Νέος Κισσαμικός-Αρης Βουκολιών
15:00 Δάφνη-Ατρόμητος
15:00 Σφακιά-Ασπάλαθος

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ