Νέα νίκη ο Πανακρωτηριακός, το «πάλεψε» το ΣΥΝΚΑ

νέα-νίκη-ο-πανακρωτηριακός-το-πάλεψε-968283

Η εντυπωσιακή πορεία για τον Πανακρωτηριακό συνεχίζεται με αμείωτη ένταση. Η ομάδα του Γιώργου Κόλτζου κατάφερε αυτή τη φορά να κερδίσει με σκορ 2-0 τον Άγιο Νικόλαο, από την άλλη, η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ έκανε μια πολύ μεγάλη προσπάθεια στις Αρχάνες, χάνοντας το παιχνίδι από τον Γιούχτα με σκορ 1-0.

ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ-ΑΟΑΝ 2-0

Στο Ακρωτήρι και στο γήπεδο των Καθιανών, ο Πανακρωτηριακός φιλοξένησε τον Άγιο Νικόλαο, καταφέρνοντας να πάρει τη νίκη που θα του έδινε την ευκαιρία να πιστοποιήσει τη θέση του στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος. Αυτό συνέβη χάρη στα δύο γκολ που σημείωσε ο Γιάννης Δρακάκης στο 33’ και στις καθυστερήσεις του αγώνα…
Διαιτητής: Μαυραντωνάκης (Χίου). Βοηθοί: Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου) – Ελευθεράκης (Ηρακλείου)
Πανακρωτηριακός (Γιώργος Κόλτζος): Δασκαλάκης, Παπακαστρήσιος, Βουρβαχάκης, Λιονάκης, Κοζάκης, Κτιστόπουλος (71′ Βασιλομιχελάκης), Μπάτζιο, Καρλίτο (90′ Μπαδιεριτάκης), Τζόρνταν (76′ Μάστορας), Μπερντίος (87′ Γιαπιντζάκης), Δρακάκης
Άγιος Νικόλαος (Ανδρέας Σκέντζος): Αραμπατζής, Πολίτης, Ζέλιος, Σγουρός, Μπλούκας, Χατζόπουλος (80′ Καλογιαννάκης), Κέλλυ, Μουτσάι, Μαρκάκης, Τσάγκας, Θεοδωρίδης

ΓΙΟΥΧΤΑΣ-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-0

Στις Αρχάνες, το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τον Γιούχτα να φτάνει στη νίκη με το γκολ του Βελονάκη στο 60ό λεπτό. Δοκάρι είχαν οι γηπεδούχοι στις καθυστερήσεις με τον Φραγκουλάκη, ενώ οι πιο σημαντικές στιγμές για το ΣΥΝΚΑ χάθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τους Κόλα και Βεστάκη.
Διαιτητής: Ταμπουρατζής (Λασιθίου). Βοηθοί: Φραγκιαδάκης (Λασιθίου) – Σκούτας (Χαλκιδικής)
Γιούχτας (Μηνάς Πίτσος): Κουρουπάκης, Παπαδάκης, Τουγλής, Τζανής, Ραπτάκης, Πλουσής, Βελονάκης, Φραγκουλάκης, Μπάριτς (90’ Λαζίδης), Βαρούχας (85’ Λογοθέτης), Μαυρομάτης
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ (Νίκος Μαθιουδάκης): Κασαπίδης, Παληγεώργος (78’ Περδικάκης), Βαρδάκης, Γεωργούλης, Λάμτσε, Μαθιουδάκης, Κόλα, Νικόλτσης, Σινγκ, Μποτωνάκης, Βεστάκης