Με ένα χρυσό και ακόμα επτά μετάλλια στους αγώνες κολύμβησης Masters οι αθλητές του ΝΟΧ

με-ένα-χρυσό-και-ακόμα-επτά-μετάλλια-στ-1398591

Την κατάκτηση οκτώ συνολικά μεταλλίων, ενός χρυσού, τεσσάρων ασημένιων και τριών χάλκινων, σφράγισαν οι τρεις αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Χανίων που έλαβαν μέρος τους Χειμερινούς αγώνες κολύμβησης Masters που διεξήχθησαν αυτό το Σαββατοκύριακο στο κολυμβητήριο Πειραιά.

Οι Βαγγέλης Οβάκογλου, Θοδωρής Κωνσταντινίδης και Μιχάλης Κοκολινάκης κατάφεραν ν’ ανέβουν στο βάθρο χάρη στις επιδόσεις τους στα αγωνίσματα που πήραν μέρος.

Ως καλύτερη κρίνεται η επίδοση για τον Οβάκογλου, ο οποίος κατέλαβε την 1η θέση στο αγώνισμα των 100μ. ελεύθερο, έχοντας επίσης και τρία ασημένια μετάλλια σε 50 και 200μ. ελεύθερο και 200μ. μικτή, ενώ ο Κωνσταντινίδης ήταν 2ος στα 50μ. πεταλούδα και τρίτος στα 100μ. πρόσθιο και 200μ. μικτή.

Η καλύτερη επίδοση για τον Κοκολινάκη ήταν η 3η θέση στα 50μ. πρόσθιο.

Αναλυτικότερα οι επιδόσεις από τους τρεις αθλητές που αγωνίστηκαν στις κατηγορίες 25-29, 30-34 και 35-39 ετών είναι οι εξής: