Μαρία Σάκκαρη: Εύκολη πρόκριση στον 2ο γύρο του τουρνουά της Ρώμης

μαρία-σάκκαρη-εύκολη-πρόκριση-στον-2ο-γ-1308593

Η Εκατερίνα Αλεξάντροβα είναι φορμαρισμένη αλλά η Μαρία Σάκκαρη είναι καλύτερη και το απέδειξε με τη νίκη της με 2-0 σετ στην πρεμιέρα της στο τουρνουά της Ρώμης, παίρνοντας την πρόκριση για τον επόμενο γύρο. Ήταν ο 6ος αγώνας ανάμεσα στις δύο τενίστριες, με την Ελληνίδα να επικρατεί για 5η φορά και να στοχεύει σε μια όσο το δυνατόν καλύτερη πορεία.

Η Ρωσίδα, η οποία βρίσκεται στο Νο31 της παγκόσμιας κατάταξης, είναι επικίνδυνος αντίπαλος, αλλά η Σάκκαρη δεν είχε όρεξη για αστεία και ήταν όσο σοβαρή έπρεπε ώστε να καθαρίσει τη νίκη – πρόκριση σε 78 λεπτά.

Η Ελληνίδα πήρε με 6-3 το πρώτο σετ και με 6-2 το δεύτερο, κάνοντας σαφής την ανωτερότητά της, και παίρνοντας καλή ώθηση ενόψει του αγώνα με την Κόκο Γκοφ στη φάση των «16» του τουρνουά της Ρώμης.

Πηγή: newsbeast.gr