Κρίση στον Πλατανιά; Ηττα σοκ από Δόξα

Ηττα σοκ υπέστη ο Πλατανιάς χάνοντας με σκορ 3-1 από τη Δόξα Δράμας, στον αγώνα που ξεκίνησε την Παρασκευή το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής στη Σούπερ Λιγκ 2.

Κρίση στον Πλατανιά; Ισως… Αλλωστε, είναι η πρώτη φορά μετά από τη σεζόν που υποβιβάστηκε από τη Σούπερ Λιγκ, που γνωρίζει δύο συνεχόμενες ήττες. Ενας Πλατανιάς που πέραν των ηττών που έχουν υπάρξει, αφού πριν τη Δόξα Δρ. είχε προηγηθεί αυτή από τον Απόλλωνα, δεν είχε, ειδικότερα στο ματς με τη Δόξα, καλή εμφάνιση, χάνοντας δίκαια.

Σίγουρα, τα πράγματα θα μπορούσαν να ήταν διαφορετικά, εφόσον η Δόξα δεν είχε ισοφαρίσει μετά το γκολ που πέτυχε ο Πλατανιάς στο 42’, με την ομάδα της Δράμας να ισοφαρίζει ακριβώς με τη λήξη του ημιχρόνου με τον Ρόβα. Τα πράγματα πήραν ακόμα χειρότερη τροπή στο β’ μέρος για τον Πλατανιά, καθώς η Δόξα έφτασε σε δύο ακόμα γκολ με τον Κρητικό στο 75’ και το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ιωαννίδη στις καθυστερήσεις.

Διαιτητής: Λάμπρου (Ευβοίας). Βοηθοί: Πριόνας (Ευβοίας) – Αδαμόπουλος (Μεσσηνίας). 4ος διαιτητής: Κολυτάς (Λασιθίου).

Κίτρινες κάρτες: Καραγκούνης (30’), Ιωαννίδης (41’), Ποζατζίδης (50’), Αργυρόπουλος (65’), Λεωνιδόπουλος (73’)

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Νιαυραδάκης (79’ λ.τρ. Πουρζιτίδης), Ρεβυθόπουλος, Σαάντο, Ουές (60’ Λεϊρία), Ποζατζίδης (71’ Λεωνιδόπουλος), Καραγκούνης, Μποσέτι, Νίλι, Μιγκέλ, Λουκίνας.

Δόξα Δράμας (Κώστας Ανυφαντάκης): Μένκα, Σιώπης (81’ Παρασκευάς), Παπαργυρίου, Κουκόλης, Μαρκοπουλιώτης, Οικονόμου (65’ Αργυρόπουλος), Πλέγας, Κρητικός, Ρόβας (84’ Περέγιο), Χάμοντ, Ιωαννίδης.