Καταστροφικό β’ ημίχρονο και ήττα για το ΝΟ Χανίων

καταστροφικό-β-ημίχρονο-και-ήττα-για-954158

Δύο άσχημα τελευταία οκτάλεπτα, καθώς μέχρι εκείνο το διάστημα, ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES έδειχνε ότι θα μπορούσε να κερδίσει κάτι περισσότερο, είχαν σαν αποτέλεσμα μια ακόμα ήττα στο πρωτάθλημα της Α1.

Αυτή τη φορά, ο Εθνικός κατάφερε να ξεπεράσει την αντίσταση της ομάδας του Ηλία Μαχαίρα, κερδίζοντας με σκορ 7-4 στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου στο κολυμβητήριο Πειραιά. Ο Ναυτικός Ομιλος πήγε προηγούμενος στο ημίχρονο με σκορ 4-3, δείχνοντας αποφασισμένος να πάρει το θετικό αποτέλεσμα, αλλά ακολούθησε ένα καταστροφικό β’ ημίχρονο όπου δε σημείωσε κανένα τέρμα, με συνέπεια να επέλθει η ήττα στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα του Ηλία Μαχαίρα την προσεχή Τρίτη (19/11) απέναντι στη Βουλιαγμένη για την εξ αναβολής 7η αγωνιστική.

Τα 8λεπτα: 2-3, 1-1, 2-0, 2-0

Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Καραμπέτσος, Θεοδόσης – Παπαλουκάς 1, Θαλασσινός 1, Τεσάνοβιτς 1, Κουτσιαλής 1, Τοράκης, Παπαδόγκωνας 1, Χονδροκούκης, Πρωτοψάλτης, Λιαπάκης 1, Καραβιώτης 1, Βαλλιανάτος, Κατσαγούνος, Μπέλεσης, Θηραίος

Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Αποστολάκης, Σαρτζετάκης 1, Νάστραν 1, Αγιωργούσης 1, Μπατάκης, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης, Μπαριωτάκης, Κατσουλάκης, Φωκάς, Μαζοκοπάκης, Παπαδάκης