Καλή εμφάνιση και από Κάχρη στο Παγκόσμιο | Αύριο η επιστροφή των Χανιωτών πρωταθλητών

καλή-εμφάνιση-και-από-κάχρη-στο-παγκόσ-912829

Την τιμητική 16η θέση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα στο οποίο πήρε μέρος για πρώτη φορά στην καριέρα του, όντας μάλιστα και σε πολύ μικρότερη ηλικία στο αγώνισμα των 1500μ. ελεύθερο, κατέκτησε ο Αλέξανδρος Κάχρης στην αυλαία της διοργάνωσης στη Βουδαπέστη.

Ο Χανιώτης πρωταθλητής ολοκλήρωσε την προσπάθειά τους ως 16ος της τελικής κατάταξης με χρόνο 15:37.52.

Σε ένα γενικότερο πλαίσιο, ο Κάχρης είχε μια εξαιρετική παρουσία στα αγωνίσματα που πήρε μέρος, 400, 800 και 1500μ. ελεύθερο, αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

Πλέον, αυτό που ακολουθεί, είναι η επιστροφή στα Χανιά των δύο πρωταθλητών του Ναυτικού Ομίλου Χανίων και του προπονητή τους -και ομοσπονδιακού τεχνικού- Κώστα Τζιλιβάκη. Ειδικότερα, η άφιξη τους στα Χανιά είναι προγραμματισμένη με απευθείας πτήση από Βρυξέλλες στις 19:40 τη Δευτέρα (26/8)