Ηθελαν νίκη, έφεραν ισοπαλία τα Χανιά (0-0)

ηθελαν-νίκη-έφεραν-ισοπαλία-τα-χανιά-0-0-1179802

Τα Χανιά δεν τα κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη που ήθελαν κόντρα στην Παναχαϊκή, στην οποία παραχώρησαν ισοπαλία με 0-0. Μία νέα έτσι ανεπιτυχής προσπάθεια για τα Χανιά τα οποία ήθελαν όσο τίποτε άλλο να φτάσουν σε μια δεύτερη σερί νίκη εντός έδρας αλλά δεν τα κατάφεραν.

Από την άλλη, τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής διατηρούν πάντα μέσα στο παιχνίδι τα Χανιά, τα οποία ωστόσο θα πρέπει να φανούν στην πορεία της σεζόν πολύ πιο αποτελεσματικά.

Τα Χανιά είχαν τις ευκαιρίες για να φτάσουν στη νίκη με πρωταγωνιστή τον Κάσσο ο οποίος τουλάχιστον σε δύο περιπτώσεις (στο 30′ και στο 50′) θα μπορούσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα ενώ η Παναχαϊκή είχε τη μεγαλύτερη της φάση με το δοκάρι του Πάνου στο 32ο λεπτό.

Οι φάσεις του αγώνα

19′ Φάουλ του Δημητριάδη κεφαλιά του Σουντουρά μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Κολοβούρης.

25′ Σουτ του Αραβίδη άουτ.

26′ Καλό σουτ του Κάρλος η μπάλα άουτ.

30′ Μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Βασιλόγιαννη η κεφαλιά του Κάσσου έφυγε λίγο πάνω από την εστία.

32′ Δοκάρι για την Παναχαϊκή σε σουτ του Πάνου και στη συνέχεια το σουτ του Τσερούτι κατέληξε άουτ.

50′ Μεγάλη ευκαιρία από πάσα του Μπραμπίγια το σουτ του Κάσσου καταλήγει άουτ.

59′ Ευκαιρία για την Παναχαϊκή από μπαλιά του Αραβίδη ο Γιούσης πλασάρει και ο Γρομητσάρης διώχνει σε κόρνερ.

77′ Ευκαιρία σε φάση διαρκείας, σουτ του Βασιλόγιαννη κοντράρει στον Ανάκογλου και στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Δημητριάδη καταλήγει άουτ.

79′ Από κεφαλιά του Γρομητσάρη ο Μπρους κόβει προ του Ανδρέου.

80′ Κόρνερ του Μπραμπίγια κεφαλιά του Κάσσου αρκετά έξω από την εστία.

81′ Διαμαρτυρίες για χέρι του Λαρέα.

Διαιτητής: Κατοίκος (Αθηνών)
Βοηθοί: Φίλος (Βοιωτίας) – Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Ματσούκας (Αιτωλοακαρνανίας)
Κίτρινες κάρτες: Κάρλος (13′), Μουστακόπουλος (34′), Γρομητσάρης (40′), Πλέγας (66′), Βασιλόγιαννης (85′)

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ρέντζας, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Ουνγιαλίδης (64′ Σωτηράκος), Κάρλος (46′ Πλέγας), Δημητριάδης, Σουντουρά (46′ Μπραμπίγια), Βασιλόγιαννης, Κάσσος, Διαμαντόπουλος (67′ Βρεττός).

Παναχαϊκή (Νίκος Παπαδόπουλος): Κολοβούρης, Αποστολόπουλος, Τσερούτι (60′ Μασούρας), Λαρέα, Ανάκογλου (90+2′ Μαρκοπουλιώτης), Πατάπης, Γιούσης (90+2′ Μπελεζάκης), Πάνος, Αραβίδης, Μουστακόπουλος (73′ Μπρους), Μπάτροβιτς (90+2′ Παπαδόπουλος)