Ισοπαλία για τα Χανιά στη Μεσσήνη – Τα γκολ και τα highligts του αγώνα με την Καλαμάτα | Videos

ισοπαλία-για-τα-χανιά-στη-μεσσήνη-τα-1403659

Τα Χανιά προηγήθηκαν στη Μεσσήνη απέναντι στην Καλαμάτα, αλλά έδωσαν το δικαίωμα στους γηπεδούχους να μπουν στο παιχνίδι μετά από το 60’ γλιτώνοντας και τα χειρότερα στο τέλος (1-1).

Με το πέναλτι του Βασιλόγιαννη στο 22’ (το κέρδισε ο Κολλάς από τον Μπακαγιόκο) τα Χανιά προηγήθηκαν και δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα.

Στο δεύτερο ημίχρονο από στατική φάση και αδράνεια της άμυνας ο Παπατόλιος με ωραίο γυριστό σουτ ισοφάρισε σε 1-1 και στη συνέχεια τα Χανιά δεν έβγαλαν αντίδραση, κινδυνεύοντας και με δεύτερο γκολ.

Ο Βάτσιος είδε χέρι του Καμαρά υπό την πίεση του Μαβινγκά αλλά ο Κουτζαβασίλης απέκρουσε το πέναλτι του Λουκίνα.

Οι φάσεις του αγώνα

3’ Κόρνερ του Γρίβα κεφαλιά του Χέμπερτ άουτ

16’ Σέντρα του Χέμπερτ κεφαλιά του Λουκίνα από τον Πατάπη η μπάλα καταλήγει κόρνερ.

20’ ΠΕΝΑΛΤΙ σε κλωτσιά του Μπακαγιόκο στον Κολα.

22’ ΓΚΟΛ: Ο Βασιλόγιαννης ευστοχεί στο πέναλτι για το 0-1.

23’ Σέντρα του Γρίβα προβολή του Λουκίνα μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

28’ Σουτ του Αναστασόπουλου εύκολα μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

45+2’ Φάουλ του Χέμπερτ άουτ.

48’ Πάσα του Κολλά σουτ του Κάρλος άουτ.

61’ Σουτ του Κολλά άουτ.

62’ ΓΚΟΛ: Φάουλ με πάσα από τον Κωνσταντινόπουλο για τον Μπακαγιόκο που σεντράρει και από κεφαλιά του Αναστασόπουλου ο Παπατόλιος με γυριστό σουτ ισοφαρίζει (1-1).

76’ Σέντρα του Μπόρχες κεφαλιά του Λουκίνα μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.

79’ Ο Κουτζαβασίλης αποκρούει το πέναλτι του Λουκίνα που δόθηκε για χέρι του Καμαρά.

85’ Σουτ του Πατάπη ψηλά άουτ.

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)

Βοηθοί: Νιδριώτης (Αθηνών) – Παγουρτζής (Πειραιά)

4ος διαιτητής: Φίτσας (Πρέβεζας/Λευκάδας)

Κίτρινες κάρτες: Μπακαγιόκο (20’), Μαβινγκά (59’), Καμαρά (79’), Αναστασόπουλος (89’), Γρίβας (90+1’)

Καλαμάτα (Αριάν Μπελά): Ταΐρης, Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Τσελεπίδης, Μοζέρ (40’ λ.τρ. Μαβινγκά), Παπατόλιος, Ματέους Αλβες (89’ Λουπάνο), Αναστασόπουλος (89’ Σκεντεράι), Χέμπερτ Φελίπε (60’ Μπόρχες), Γρίβας, Λουκίνας.

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Φόμπι, Πατάπης, Παντεκίδης, Καμαρά (88’ Κογιέτε), Παναγιωτούδης, Κάρλος, Τριανταφυλλάκος (77’ Τσαμούρης), Βασιλόγιαννης, Βάρκας (66’ Μπαΐροβιτς), Κολλάς (88’ Κόλα).