Η πλήρης εικόνα στα τοπικά των Χανίων

Ολοκληρώθηκε η αγωνιστική κίνηση του Σαββατοκύριακου στα τρία τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Χανίων. Σε επίπεδο Α’ και Β’ κατηγορίας πραγματοποιήθηκε η 6η αγωνιστική ενώ με επιτυχία τελέστηκαν τα ματς της πρεμιέρας στο πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας.

Στην Α’ κατηγορία, στην κορυφή βρίσκονται οι τρεις πιο δυνατές ομάδες, Αρης Σούδας Παλαιόχωρα και Απόλλων, στη Β’ κατηγορία, Θησέας και ΕΘΚ μοιράζονται την 1η θέση με 14 βαθμούς ενώ στην Γ’ ΕΠΣΧ, νικηφόρα αρχή πραγματοποίησαν οι μισές ομάδες της κατηγορίας.

Α’ ΕΠΣΧ

Αποτελέσματα 6ης αγωνιστικής
Τιτάν-Χάλης 3-1
Αστέρας Χαλέπας-ΑΕ Κυδωνίας 1-2
Θύελλα-Ιδομενέας 1-2
Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-Σπάθα 0-3
Απόλλων-Παλαιόχωρα 1-1
Δόξα Παχιανών-Ικαρος Μουρνιών 0-0
Γρανίτης-Μινώταυρος 1-1
Ηρακλής Νεροκούρου-Αρης Σούδας 0-4

Βαθμολογία
1.Αρης Σούδας 16 (25-3)
-.Παλαιόχωρα 16 (15-7)
-.Απόλλων 16
4.Μινώταυρος 10
5.Σπάθα 9
-.Ηρακλής Νεροκούρου 9
-.Ιδομενέας 9
8.Ικαρος Μουρνιών 8
-.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 8
10.Δόξα Παχιανών 7
-.Θύελλα 7
12.Χάλης 6
13.Γρανίτης 5
14.Τιτάν 4
-.ΑΕ Κυδωνίας 4
16.Αστέρας Χαλέπας 0

Επόμενη αγωνιστική (7η)
Σάββατο 26 Οκτωβρίου
15:00 Σπάθα-Θύελλα
15:00 Αρης Σούδας-Απόλλων
15:00 Ικαρος Μουρνιών-Αστέρας Χαλέπας
15:00 Μινώταυρος-Ηρακλής Νεροκούρου
15:00 Δόξα Παχιανών-Γρανίτης
Κυριακή 27 Οκτωβρίου
10:45 Ιδομενέας-Χάλης
10:45 ΑΕ Κυδωνίας-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ
15:00 Παλαιόχωρα-Τιτάν

Β’ ΕΠΣΧ

Αποτελέσματα 6ης αγωνιστικής
Κορωνίδα-Θησέας 1-1
Αμιλλα-ΕΘΚ 3-6
Ποσειδών Κ.Ρ.-Ηφαιστος 3-6
ΑΠ Σούδας-Καλτσέτο 8-0
Άπτερα-Νέος Σαμψών 0-2
Ασπίδα-Πέργαμος 0-0
Ιωνία 2000-Ροδωπού 2-1
Ποσειδών Τσικαλαριών-Υρτακίνα 2-1

Βαθμολογία
1.Θησέας 14
-.ΕΘΚ 14
3.Ποσειδών Τσικαλαριών 13
4.Απτερα* 11
5.Νέος Σαμψών 10
6.Πέργαμος 9
7.Ποσειδών Καμισιανών Ραπανιανών 8
8.Ηφαιστος 7
-.Ροδωπού 7
10.ΑΠ Σούδας 6
-.Κορωνίδα 6
-.Αμιλλα 6
-.Ιωνία 2000 6
14.Ασπίδα 5
-.Καλτσέτο 5
16.Υρτακίνα 4

Επόμενη αγωνιστική (7η)
Σάββατο 26 Οκτωβρίου
15:00 ΕΘΚ-Κορωνίδα
15:00 Υρτακίνα-Ιωνία 2000
Κυριακή 27 Οκτωβρίου
10:45 Πέργαμος-Απτερα
10:45 Καλτσέτο-Ποσειδών Καμισιανών Ραπανιανών
15:00 Θησέας-Νέος Σαμψών
15:00 Ηφαιστος-Αμιλλα
15:00 Ροδωπού-Ασπίδα
15:00 ΑΠ Σούδας-Ποσειδών Τσικαλαριών

Γ’ ΕΠΣΧ

Αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής
Αρης Βουκολιών-Δάφνη 3-0
Νέοι Μινωταύρου-Τάλως 5-1
Ασπάλαθος-Κουμπές 4-1
Γαλατάς-Νέος Κισσαμικός 0-5
Ατρόμητος Μάλεμε-Σφακιά 5-0

Βαθμολογία
1.Ατρόμητος Μάλεμε 3
-.Νέος Κισσαμικός 3
-.Νέοι Μινώταυρου 3
-.Ασπάλαθος 3
-.Αρης Βουκολιών 3
6.Δάφνη 0
-.Κουμπές 0
-.Τάλως 0
-.Γαλατάς 0
-.Σφακιά 0

Επόμενη αγωνιστική (2η)
Σάββατο 26 Οκτωβρίου
15:00 Νέος Κισσαμικός-Ατρόμητος Μάλεμε στο Καστέλι
18:15 Κουμπές-Τάλως στα Νεροκούρου
Κυριακή 27 Οκτωβρίου
10:45 Αρης Βουκολιών-Γαλατάς στον Ταυρωνίτη
15:00 Σφακιά-Νέοι Μινωταύρου στο Φραγκοκάστελο
15:00 Δάφνη-Ασπάλαθος στον Εμπρόσνερο

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ