Η εικόνα στα τοπικά των Χανίων και στις τρεις κατηγορίες

Ολοκληρώθηκαν οι αγώνες των τοπικών πρωταθλημάτων που διεξήχθησαν μετά το Σάββατο και την Κυριακή.

Στην Α’ κατηγορία, Απόλλων και Αρης Σούδας, κατάφεραν να συνεχίσουν νικηφόρα την πορεία τους, με τον πρώτο να επικρατεί με 2-0 του Μινώταυρου και την ομάδα της Σούδας να επιβάλλεται με 4-0 του Τιτάνα.

• Α’ ΕΠΣΧ (8η αγωνιστική)
Σπάθα-Ιδομενέας 5-3
Χάλης-Παλαιόχωρα 1-6
Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-Ικαρος Μουρνιών 1-2
Αστέρας Χαλέπας-Γρανίτης 0-4
Ηρακλής Νεροκούρου-Δόξα Παχιανών 2-1
Απόλλων-Μινώταυρος 2-0
Θύελλα-ΑΕ Κυδωνίας 1-1
Τιτάν-Αρης Σούδας 0-4

Βαθμολογία
1.Παλαιόχωρα 22
2.Απόλλων 22
3.Αρης Σούδας 19
4.Ικαρος Μουρνιών 14
5.Σπάθα 13
-.Μινώταυρος 13
7.Ηρακλής Νεροκούρου 12
8.Γρανίτης 11
-.Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 11
10.Ιδομενέας 10
-.Θύελλα 10
12.Δόξα Παχιανών 7
-.Χάλης
-.ΑΕ Κυδωνίας 5
15.Τιτάν 4
16.Αστέρας Χαλέπας 0

Επόμενη αγωνιστική (9η)
Σάββατο (9/11)
15:00 Ηρακλής Νεροκούρου-Αστέρας Χαλέπας
15:00 Ιδομενέας-Παλαιόχωρα
15:00 Μινώταυρος-Τιτάν
Κυριακή (10/11)
10:45 Αρης Σούδας-Χάλης
10:45 Γρανίτης-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ
15:00 ΑΕ Κυδωνίας-Σπάθα
15:00 Ικαρος Μουρνιών-Θύελλα
15:00 Δόξα Παχιανών-Απόλλων

• Β’ ΕΠΣΧ (8η αγωνιστική)
ΕΘΚ-Θησέας 2-1
Αμιλλα-Καλτσέτο 3-1
Κορωνίδα-Ηφαιστος 4-2
Ιωνία 2000-ΑΠ Σούδας 0-0
Νέος Σαμψών-Πέργαμος 1-2
Απτερα-Ροδωπού 2-3
Ασπίδα-Υρτακίνα 1-1
Ποσειδών Καμισιανών Ραπανιανών-Ποσειδών Τσικαλαριών 2-2

Βαθμολογία
1. ΕΘΚ 20
2. Θησέας 15
-. Ποσειδών Τσικαλαριών 15
4. Απτερα 14
5. Πέργαμος 12
6. Νέος Σαμψών 11
7. Ηφαιστος 10
-. Ιωνία 2000 10
-. Ροδωπού 10
10. Αμιλλα 9
-. Κορωνίδα 9
-. Ποσειδών Κ.Ρ. 9
-. Ασπίδα 9
14. Καλτσέτο 8
-. ΑΠ Σούδας 8
16. Υρτακίνα 5

Επόμενη αγωνιστική (9η)
Θησέας-Πέργαμος
Ηφαιστος-ΕΘΚ
Ροδωπού-Νέος Σαμψών
Καλτσέτο-Κορωνίδα
Υρτακίνα-Απτερα
Ποσειδών Τσικαλαριών-Αμιλλα
Α.Π. Σούδας-Ασπίδα
Ιωνία 2000-Ποσειδών Καμισιανών Ραπανιανών

• Γ’ ΕΠΣΧ (3η αγωνιστική)
Νέοι Μινώταυρου-Νέος Κισσαμικός 0-3
Ασπάλαθος-Αρης Βουκολιών 0-1
Γαλατάς-Ατρόμητος Μάλεμε 1-0
Τάλως-Δάφνη 1-2
Κουμπές-Σφακιά 4-2

Βαθμολογία
1.Αρης Βουκολιών 9
-.Νέος Κισσαμικός 9
-.Κουμπές 6
-.Νέοι Μινώταυρου 6
-.Δάφνη 6
6.Ασπάλαθος 3
-.Γαλατάς 3
-.Ατρόμητος Μάλεμε 3
9.Σφακιά 0
10.Τάλως 0

Επόμενη αγωνιστική (4η)
Νέος Κισσαμικός-Κουμπές
Αρης Βουκολιών-Τάλως
Ατρόμητος Μάλεμε-Νέοι Μινώταυρου
Ασπάλαθος-Γαλατάς
Δάφνη-Σφακιά

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ