Η εικόνα στα τοπικά για Α’ και Β’ κατηγορία

Μονάχα οι Αρης Σούδας και Απόλλων κατέχουν το απόλυτο μετά τα δύο πρώτα παιχνίδια στην Α’ κατηγορία.

Στα ματς που πραγματοποιήθηκαν Κυριακή, πρωί και απόγευμα, ο Ικαρος κατάφερε να φτάσει στη νίκη επί του Χάλη με σκορ 4-1, έχοντας συγκομιδή πλέον 4 βαθμών, ενώ στην ίδια θέση (3η) βρίσκεται η Δόξα Παχιανών που ήρθε ισόπαλη 2-2 απέναντι στον Παγχανιακό/ΔΑΑΟΧ.

Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής
Δόξα Παχιανών-Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 2-2
Γρανίτης-Τιτάν 1-0
Μινώταυρος-Θύελλα 0-1
Ικαρος Μουρνιών-Χάλης 4-1
Αστέρας Χαλέπας-Ιδομενέας 0-3
Ηρακλής Νεροκούρου-Απόλλων 0-2
Αρης Σούδας-Σπάθα 4-0
ΑΕ Κυδωνίας-Παλαιόχωρα (αναβλήθηκε)

Βαθμολογία (Σε 2 αγων.)
1. Αρης Σούδας 6
-. Απόλλων 6
3. Ικαρος 4
-. Δόξα Παχ. 4
5. Ηρακλής Νερ. 3
-. Παλαιόχωρα* 3
-. Ιδομενέας 3
-. Γρανίτης 3
-. Θύελλα Καλ. 3
-. Μινώταυρος 3
-. Χάλης 3
12. Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ 1
-. Τιτάν 1
14. ΑΕ Κυδωνίας* 0
-. Αστέρας Χαλ. 0
-. Σπάθα 0

Επόμενη αγωνιστική (3η)
Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου
17:00 Ιδομενέας-Απόλλων
17:00 Θύελλα-Δόξα Παχ.
17:00 Σπάθα-Μινώταυρος
Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου
11:00 Παγχανιακός/ΔΑΑΟΧ-Αστέρας Χαλ.
11:00 Χάλης-Γρανίτης
11:00 Αρης Σούδας-ΑΕ Κυδωνίας
17:00 Τιτάν-Ηρακλής Νερ.
17:00 Παλαιόχωρα-Ικαρος

Η Β’ ΕΠΣΧ

Ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική στη Β’ κατηγορία. Θησέας, Αμιλλα και Απτερα βρίσκονται στην 1η θέση, μετρώντας από δύο νίκες στα ισάριθμα, πρώτα ματς της σεζόν.
Η Αμιλλα και τα Απτερα αγωνίστηκαν την Κυριακή, κερδίζοντας εκτός έδρας την ΑΠ Σούδας και τον Ποσειδώνα Τσικαλαριών αντίστοιχα με σκορ 4-1 και 3-0.

Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής
Ιωνία 2000-Ασπίδα 5-2
ΑΠ Σούδας-Αμιλλα 1-4
Ποσειδών Τσ.-Απτερα 0-3
Υρτακίνα-Κορωνίδα 1-1
Ροδωπού-ΕΘΚ 2-3
Ηφαιστος-Πέργαμος 1-0
Ποσειδών Κ.Ρ.-Θησέας 1-4
Καλτσέτο-Νέος Σαμψών 0-0

Βαθμολογία (Σε 2 αγων.)
1. Θησέας 6
-. Αμιλλα 6
-. Απτερα 6
4. Νέος Σαμψών 4
-. Ε.Θ.Κ. 4
6. Ροδωπού 3
-. Ποσειδώνας Τσ. 3
-. Ηφαιστος 3
-. Ιωνία 2000 3
10. Κορωνίδα 1
-. Πέργαμος 1
-. Καλτσέτο 1
-. Α.Π. Σούδας 1
-. Ποσειδών Κ.Ρ. 1
-. Υρτακίνα 1
16. Ασπίδα 0

Επόμενη αγωνιστική (3η – 28, 29/9)
Θησέας-Ασπίδα
Αμιλλα-Ποσειδών Κ.Ρ.
Απτερα-Ιωνία 2000
Κορωνίδα-Α.Π. Σούδας
Νέος Σαμψών-Ποσειδών Τσ.
ΕΘΚ-Υρτακίνα
Πέργαμος-Καλτσέτο
Ροδωπού-Ηφαιστος

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ