Για τη διάκριση στα τελικά του πανελληνίου πρωταθλήματος η ομάδα πόλο μίνι κορασίδων του ΝΟΧ

Την ευκαιρία να διακριθεί στα τελικά του πανελληνίου πρωταθλήματος έχει η ομάδα πόλο μίνι κορασίδων του Ναυτικού Ομίλου Χανίων.

Το συγκρότημα του Γιάννη Μαλλιαρού ξεκινά τις υποχρεώσεις του την Παρασκευή 1 Ιουλίου, αντιμετωπίζοντας στις 10:30 το πρωί τη Βουλιαγμένη, ενώ στη συνέχεια θ’ ακολουθήσουν τα παιχνίδια κόντρα σε Νηρέα Χαλανδρίου, ΓΣ Περιστερίου και Ολυμπιακό.

Η τελική φάση του πρωταθλήματος διεξάγεται αρχής γενομένης από την Πέμπτη 30 Ιουνίου και ολοκληρώνεται την Κυριακή 3 Ιουλίου με τη συμμετοχή 10 συνολικά ομάδων.

Η αποστολή για τον Ναυτικό Όμιλο αποτελείται από τα εξής κορίτσια: Αγοραστάκη, Αλεξάκη, Βούλγαρη, Ιγνατίου, Κατσουλάκη, Λιοδάκη, Μαθιουλάκη, Μαρινάκη, Μπασιά, Πασβάντη, Πατεράκη Ι., Πατεράκη Φ., Σπιρκόσκι Τωμαδάκη και Χαβρέ.

Αναλυτικότερα το πρόγραμμα των αγώνων και στους δύο ομίλους είναι το εξής:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (Δημοτικό Νέας Σμύρνης & “Αντώνης Δημητρόπουλος” Γλυφάδα: Ολυμπιακός Αλίμου, Γλυφάδα, Πανιώνιος, Εθνικός, ΝΕ Πατρών)

1η αγωνιστική Πέμπτη 30 Ιουνίου
20:30 Ολυμπιακός Αλίμου-Γλυφάδα
21:45 Πανιώνιος-Εθνικός

2η αγωνιστική Παρασκευή 1 Ιουλίου
10:00 Εθνικός-Ολυμπιακός Αλίμου
11:15 ΝΕ Πατρών-Πανιώνιος

3η αγωνιστική Παρασκευή 1 Ιουλίου
20:30 Γλυφάδα-Εθνικός
21:45 Ολυμπιακός Αλίμου-ΝΕ Πατρών

4η αγωνιστική Σάββατο 2 Ιουλίου
10:00 Πανιώνιος-Ολυμπιακός Αλίμου
11:30 ΝΕ Πατρών-Γλυφάδα

5η αγωνιστική Σάββατο 2 Ιουλίου
18:00 Εθνικός-ΝΕ Πατρών
19:15 Γλυφάδα-Πανιώνιος

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (Δημοτικό Περιστερίου, Εθνικό Πειραιά & “Αντώνης Δημητρόπουλος” Γλυφάδα): Νηρέας Χαλανδρίου, ΓΣ Περιστερίου, Βουλιαγμένη, Ολυμπιακός, ΝΟ Χανίων)

1η αγωνιστική Πέμπτη 30 Ιουνίου
21:00 Νηρέας Χαλανδρίου-ΓΣ Περιστερίου
22:00 Βουλιαγμένη-Ολυμπιακός

2η αγωνιστική Παρασκευή 1 Ιουλίου
09:30 Ολυμπιακός-Νηρέας Χαλανδρίου
10:30 ΝΟ Χανίων-Βουλιαγμένη

3η αγωνιστική Παρασκευή 1 Ιουλίου
21:00 ΓΣ Περιστερίου-Ολυμπιακός
22:00 Νηρέας Χαλανδρίου-ΝΟ Χανίων

4η αγωνιστική Σάββατο 2 Ιουλίου
11:15 ΝΟ Χανίων-ΓΣ Περιστερίου
12:45 Βουλιαγμένη-Νηρέας Χαλανδρίου

5η αγωνιστική Σάββατο 2 Ιουλίου
18:00 Ολυμπιακός-ΝΟ Χανίων
19:15 ΓΣ Περιστερίου-Βουλιαγμένη
ΚΥΡΙΑΚΗ 3 ΙΟΥΛΙΟΥ
09:00 1ος Α’ ομίλου – 2ος Β’ ομίλου
10:15 2ος Α’ ομίλου – 1ος Β’ ομίλου
11:30 3ος Α’ ομίλου – 3ος Β’ ομίλου (5η-6η θέση)
12:45 4ος Α’ ομίλου – 4ος Β’ ομίλου (7η-8η θέση)
18:00 Μικρός τελικός
19:30 Τελικός

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ