Εντυπωσιακός ο ΟΦΗ, 4-1 τον Πανιώνιο

εντυπωσιακός-ο-οφη-4-1-τον-πανιώνιο-933765

Εντυπωσιακός σε ένα ακόμη ματς ο ΟΦΗ συνέτριψε τον Πανιώνιο επιβεβαιώνοντας την εξαιρετική κατάσταση που βρίσκεται στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος. «Πλούσιο» το παιχνίδι στο ‘Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» με πέντε γκολ, άλλα δύο ακυρωθέντα και αρκετές ευκαιρίες. Το «φιλμ’ του αγώνα:

8′ Σουτ του Πανανικολάου, η μπάλα πέρασε άουτ.

9′ ΓΚΟΛ 0-1. Ο Αραμπούλι με τακουνάκι βρήκε τον Μαξίμοβιτς, εκείνος έδωσε πάλι τον Γεωργιανό φορ, που διέσχισε περισσότερα από 15 μέτρα, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα τον Σωτηρίου ανοίγοντας το σκορ για τον Πανιώνιο.

21′ Σουτ του Ναμπί, έδιωξε ο Κότνικ.

27′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ναμπί, η μπάλα πέρασε απομακρύνθηκε σε κόρνερ.

31′ ΓΚΟΛ 1-1. Η μπάλα έφτασε στον Σεμέδο, ο οποίος σούταρε από το ύψος της μικρής περιοχής κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κότνικ ισοφαρίζοντας.

37′ Ο Ναμπί σούταρε από καλή θέση, αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα κι απομακρύνθηκε.

40′ ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ. Ο Πανιώνιος στην κόντρα, ο Αραμπούλι γύρισε τη μπάλα στον Μιλόγεβιτς, αυτός την έστρωσε στον Παπανικολάου, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα τον Σωτηρίου, αλλά το γκολ ακυρώθηκε (μέσω VAR) γιατί στην αρχή της φάσης καταλογίστηκε φάουλ στον Παπαγεωργίου που έκλεψε την μπάλα από τον Σεμέδο.

47′ Σουτ του Νέιρα, η μπάλα πέρασε άουτ.

53′ Ο Σεμέντο μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε, όμως ο Κότνικ πρόλαβε και απομάκρυνε με τα πόδια.

55′ ΓΚΟΛ 2-1. Ο Νέιρα έγινε αποδέκτης της μπάλας και μέσα από την περιοχή πλάσαρε εύστοχα δίνοντας προβάδισμα στον ΟΦΗ.

70′ Νέο σουτ του Ναμπί, η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

71′ ΓΚΟΛ 3-1. Ο Τσιλιανίδης σκόραρε από κοντά, σε φάση που δημιούργησε ο Σεμέδο.

76′ Σουτ του Σαραμαντά, η μπάλα πέρασε άουτ.

82′ ΓΚΟΛ 4-1. Ο Σεμέδο με ωραία κίνηση και σουτ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κότνικ δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του ΟΦΗ.

85′ Παράλληλη του Σεμέντο, δεν πρόλαβε ο Μάνος.

88′ O Δούμτσιος έχασε μεγάλη ευκαιρία για να μειώσει ο Πανιώνιος.

92′ ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ. Ο Μάνος σκόραρε, αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Κίτρινες: Παπαγεωργίου (42′), Κόρμπος (42′), Σακόρ (49′), Καμαρά (67′), Σωτηρίου (78′), Ευαγγέλου (94′),

Διαιτητής: Σέζος Αθανάσιος (Κιλκίς)

Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος Ιωάννης (Ημαθίας) – Σάββας Νικόλαος (Σερρών)

4ος διαιτητής: Τσαγκαράκης Πέτρος (Χανίων)

VAR: Φωτιάς Βασίλειος (Πέλλας)

AVAR: Κουρομπύλια Χρυσούλα (Δυτικής Αττικής)

Παρατηρητής διαιτησίας: Γιανναδάκης Εμμανουήλ (Λασιθίου)

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης (77′ Κουτρουμπής), Σακόρ, Νέιρα (85′ Στάικος), Τσιλιανίδης, Σεμέντο, Ναμπί (83′ Μάνος), Φιγκεϊρέντο.

Πανιώνιος (Νίκι Παπαβασιλείου): Κότνικ, Παπαγεωργίου, Ευάγγελου, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Μαξίμοβιτς (86′ Μασούρας), Κόρμπος, Παπανικολάου, Τσιλούλης, Μιλόγεβιτς, Αραμπούλι.