Δεν τα κατάφερε στην Πάτρα ο Πλατανιάς… Έχασε 1 – 0 από την Παναχαϊκή

δεν-τα-κατάφερε-στην-πάτρα-ο-πλατανιάς-800827

Τσάμπα ήττα υπέστη ο Πλατανιάς στην Πάτρα, χάνοντας με ένα γκολ που σημειώθηκε στο 81ο λεπτό με σκορ 1-0 από την Παναχαϊκή.

Η χανιώτικη ομάδα κρατούσε μέχρι και τα τελευταία λεπτά του αγώνα το θετικό αποτέλεσμα, έχοντας απιεληθεί έως τότε ελάχιστα από την Παναχαϊκή, ωστόσο οι γηπεδούχοι με ένα γκολ στα τελευταία λεπτά, που ξεκίνησε από μία εκτέλεση κόρνερ από τον Αργυρόπουλο, με τον Ελευθεριάδη να χρίζεται σκόρερ από κοντά με σουτ, γνώρισε την τρίτη φετινή του ήττα.

Κατά τη διάρκεια του αγώνα, ο Πλατανιάς είχε φάσεις, με τις δύο πιο χαρακτηριστικές να είναι αυτές με τον Μιγκέλ στο 34’, η κεφάλια του οποίου έφυγε άουτ, ενώ στο 55’ το σουτ του Καραγκούνη είχε την ίδια τύχη.

Ο Πλατανιάς δεν καταφέρνει έτσι να πάρει το θετικό αποτέλεσμα που είχε θέσει σαν στόχο σε αυτό το παιχνίδι, χάνοντας για μια ακόμη φορά εκτός έδρας και μάλιστα αυτό που του έλειψε και πάλι ήταν το γκολ…

Οι φάσεις του αγώνα

6’ Μπαστακός και Κυνηγόπουλος συνεργάζονται, αλλά η μπάλα φεύγει από τα πόδια του τελευταίου και στη συνέχεια απομακρύνουν οι αμυντικοί του Πλατανιά.

31’ Μακρινό σουτ από τον Σταμόπουλο, ο Γκοτ μπλοκάρει.

σώματα ποδοσφαιριστών του Πλατανιά και έφυγε κόρνερ.

34’ Σέντρα του Ουρές, κεφαλιά του Μιγκέλ, η μπάλα φεύγει άουτ.

38’ Ο Κολ εκτελεί κόρνερ, η κεφαλιά του Μπαστακού φεύγει ψηλά.

55’ Σουτ του Καραγκούνη μέσα από την περιοχή της Παναχαϊκής, ο Καπούταγλης αποκρούει.

71’ Σουτ από τον Αργυρόπουλο, διώχνουν οι ποδοσφαιριστές του Πλατανιά.

78’ Εκτέλεση φάουλ από τον Τσακμάκη, εξουδετερώνει ο Καπούταγλης.

81’ (1-0) Εκτέλεση κόρνερ από τον Αργυρόπουλο, κεφαλιά-πάσα του Μπαστακού για τον Ελευθεριάδη που σκοράρει με σουτ.

Διαιτητής: Κουκούλας (Λέσβου)

Βοηθοί: Γεωργακόπουλος (Πειραιά) – Σκορδίλης (Κέρκυρας)

4ος διαιτητής: Αντωνίου (Ανατολικής Αττικής).

Κίτρινες κάρτες: Ντάσιος (11’), Τσελεπίδης (21’), Ελευθεριάδης (26’), Καραγκούνης (50’), Μουστακόπουλος (78’)

Παναχαϊκή (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Καπούταγλης, Ντάσιος, Σταμόπουλος, Τσελεπίδης, Σωτηράκος, Πλέγας (65’ Μωραΐτης), Μουστακόπουλος, Ελευθεριάδης, Κολ (65’ Αργυρόπουλος), Κυνηγόπουλος, Μπαστακός (87’ Κοτσώνης)

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ουές, Ρουσσάκης (86’ Χ. Ποζατζίδης), Τσαμούρης, Στ. Ποζατζίδης (67’ Τσακμάκης), Μποσέτι, Καραγκούνης, Πουρζιτίδης, Μάικιτς, Λάζιτς (76’ Παπανικολάου), Μιγκέλ.