Δεν τα κατάφερε ο ΟΑΧ στον αγώνα του με το Δειλινό

δεν-τα-κατάφερε-ο-οαχ-στον-αγώνα-του-με-1326137

Παρά την καλή απόδοση που είχε στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, ο ΟΑ Χανίων δεν μπόρεσε ν’ αντισταθεί στο Δειλινό από το οποίο γνώρισε την ήττα με σκορ 67-44 για την 6η αγωνιστική της ΕΚΑΣΚ.

Η ομάδα του Ηλία Κατσιάνου συνεχίζει έτσι χωρίς μέχρι στιγμής να έχει καταφέρει να φτάσει σε κάποια νίκη (0-5), αντίθετα με το Δειλινό που είναι στο 4-1.

Το παιχνίδι, το οποίο διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στο κλειστό του Κλαδισού, κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο κυρίως, με το Δειλινό να φτάνει την διαφορά μέχρι και τους 27 πόντους.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Κυρίτση με 27 πόντους, ενώ για τον ΟΑΧ τους περισσότερους, 12, πέτυχε σε Σεκαδάκης

Τα δεκάλεπτα: 12-17, 18-33, 26-50, 44-67

ΟΑ Χανίων (Ηλίας Κατσιάνος): Πνευματικός-Φράνσις 5 (1), Σεκαδάκης 12 (1), Κοπίλης 3 (1), Λιάνας 11 (1), Ράπτης, Βουρβαχάκης 4, Κουτσαβδής 3 (1), Αδοντάκης 6, Δαμόπουλος.

Δειλινό (Δημήτρης Χαραλαμπάκης): Γιανναδάκης, Παχιαδάκης 6 (1), Χλιαράς 9, Εκίζογλου 12 (4), Μητκούσης 1, Μανδυλάκης 3 (1), Υπτσόγλου 3, Καραβιώτης 2, Μητσιάς, Κυρίτση 27 (6), Αμπαδιωτάκης 4.