Δεν έγινε γκολ του Καμαρά και… στο 0-0 με Ξάνθη τα Χανιά

δεν-έγινε-γκολ-του-καμαρά-και-στο-0-0-με-1171569

Τα Χανιά δεν μπόρεσαν να μετατρέψουν σε γκολ την πολύ μεγάλη ευκαιρία που είχαν στο 58ο λεπτό με πρωταγωνιστή τον Καμαρά, ολοκληρώνοντας ένα ακόμα παιχνίδι ισόπαλο, αυτή τη φορά στην έδρα της Ξάνθης.

Το τελικό 0-0 χαρακτήρισε τις προσπάθειες των παικτών του Αλέκου Βοσνιάδη απέναντι στην Ξάνθη η οποία σε κάθε περίπτωση δεν παρουσιάστηκε σε καλύτερη κατάσταση και το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο. Τα Χανιά προσπάθησαν να διαφυλάξουν το μηδέν, κάτι που καταφέρνουν για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα, από την άλλη δεν μπόρεσαν κιόλας να σημειώσουν το πολυπόθητο τέρμα, έχοντας τη μεγάλη ευκαιρία στο 58ο λεπτό με το τετ-α-τετ του Καμαρά.

Ετσι, τα Χανιά βρίσκονται στους 3 βαθμούς μετά τα 4 πρώτα παιχνίδια τους, ενώ την προσεχή Τετάρτη στο γήπεδο Περιβολίων ακολουθεί το εξ αναβολής παιχνίδι για την 1η αγωνιστική με τη Δόξα Δράμας.

Οι φάσεις του αγώνα

2′ Σουτ του Σιατραβάνη μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

18′ Καλό σουτ του Κάρλος αποκρούει σε κόρνερ ο Μπέντο.

25′ Σουτ του Τάτου αρκετά έξω από την εστία.

29′ Φάουλ του Κάρλος αποκρούει σε κόρνερ ο Μπέντο.

32′ Μετά από συνεργασία με τον Μασένα το σουτ του Κάρλος καταλήγει άουτ.

36′ Σέντρα του Στάθη κεφαλιά του Σιατραβάνη μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

40′ Σέντρα του Καμαρά απομάκρυνση του Τσαμούρη σουτ του Παναγιωτούδη μακριά από την εστία η μπάλα.

47′ Σωτήρια επέμβαση του Γρομητσάρη σε σουτ του Σιατραβάνη μετά από πάσα του Τάτου.

53′ Πάσα του Δημούτσου σουτ του Θ. Παπάζογλου μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

54′ Σε θέση βολής ο Κάρλος το σουτ καταλήγει άουτ.

58′ Απίστευτη ευκαιρία από πάσα του Κάρλος ο Καμαρά πλασάρει κάτω από τον Μπέντο και ο Βέρκερ διώχνει σε κόρνερ. Από το κόρνερ του Κάρλος η μπάλα φτάνει στον Μασένα το γυριστό του οποίου μπλοκάρει ο Μπέντο.

60′ Σουτ του Τάτου μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Κουτζαβασίλης.

73′ Ο Εμπερτ προσπαθεί από πλάγια θέση να πλασάρει αλλά ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.

74′ Φάουλ του Μπραμπίγια αποκρούει δύσκολα ο Μπέντο.

78′ Σουτ του Μυστακίδη μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

Διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας)
Βοηθοί: Κουκούμης (Καβάλας) – Τσακίρης (Δράμας)
4ος διαιτητής: Παρχαρίδης (Δράμας)

Κίτρινες κάρτες: Πλέγας (24′), Δημούτσος (64′), Τσαμούρης (66′), Διαμαντόπουλος (90′)

Ξάνθη (Τόνι Πόποβιτς): Μπέντο, Τσαμούρης (78′ Κέβιν), Τζούρμαν, Θυμιάνης (90+2′ Τ. Παπάζογλου), Θ. Παπάζογλου (78′ Καπνίδης), Τάτος (71′ Βόλτερς), Σιατραβάνης (71′ Μυστακίδης), Στάθης, Δημούτσος, Βέρκερ, Εμπερτ.

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Γρομητσάρης (82′ Αναστασόπουλος), Ανδρέου, Ζιούλης, Σωτηράκος, Πλέγας (82′ Τριανταφυλλάκος), Παναγιωτούδης, Σουντουρά, Κάρλος (65′ Μπραμπίγια), Καμαρά, Μασένα (82′ Διαμαντόπουλος).