«Χωρίς φρένα» ο Πλατανιάς, 2-0 τα Τρίκαλα | Δείτε video με τα highlights

χωρίς-φρένα-ο-πλατανιάς-2-0-τα-τρίκαλα-776800

Ο Πλατανιάς δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα απέναντι στα Τρίκαλα, φτάνοντας εν τέλει στη νίκη με 2-0. Σκοράροντας από μία φορά σε κάθε ημίχρονο, η κρητική ομάδα κατέκτησε τους τρεις βαθμούς, δίνοντας συνέχεια στο φετινό αήττητο σερί της στην Football League.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι σε ολόκληρο το παιχνίδι και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 28ο λεπτό με τον Νίλι. Με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους μάλιστα, κατάφεραν να πάρουν αέρα δύο τερμάτων, όταν στο 48′ ο Μιγκέλ έκανε το 2-0, αποτέλεσμα που παρέμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Έτσι, ο Πλατανιάς ανέβηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας και ελπίζει σε τυχόν απώλειες των Εργοτέλη και Βόλου, προκειμένου να παραμείνει στις πρώτες θέσεις. Από την άλλη, τα Τρίκαλα, έδωσαν συνέχεια στην πολύ κακή φετινή τους πορεία, μετρώντας μόλις μία νίκη και 6 ήττες στο φετινό πρωτάθλημα, ενώ βρίσκονται στην προτελευταία θέση με 3 βαθμούς.

Πηγή: to10.gr