Χάθηκαν δύο υπερπολύτιμοι βαθμοί για τα Χανιά: 1-1 με Καραϊσκάκη

χάθηκαν-δύο-υπερπολύτιμοι-βαθμοί-για-1168657

Δύο υπερπολύτιμους βαθμούς άφησαν τα Χανιά στην Αρτα στο παιχνίδι με τον Καραϊσκάκη. Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη έψαξε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο ένα δεύτερο γκολ για να σφραγίσει τη νίκη, αλλά δεν τα κατάφερε.

Μετά την ισοπαλία στο πρώτο ματς της χρονιάς απέναντι στο Λεβαδειακό, τα Χανιά επανέλαβαν το ίδιο αποτέλεσμα (1-1) και στη δεύτερη αποστολή τους κόντρα στον Καραϊσκάκη. Αφού αιφνιδιάστηκαν όταν στο 8ο λεπτό οι γηπεδούχοι σκόραραν με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Λόβριτς, πέναλτι το οποίο ελέγχεται κατά πόσο ήταν μετά την ανατροπή του Μαραθωνίτη από τον Γρομητσάρη, τα Χανιά κατάφεραν να ισορροπήσουν αμέσως μετά και να χάσουν σωρεία ευκαιριών!

Το γκολ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν ήρθε, αλλά τελικά στο 51’ τα Χανιά έφτασαν στην ισοφάριση με το πλασέ του Διαμαντόπουλου μετά την πάσα του Μασένα. Δυστυχώς για την χανιώτικη ομάδα παρότι συνέχισε να έχει τον απόλυτο έλεγχο στο παιχνίδι και να χάνει ευκαιρίες, το δεύτερο γκολ δεν ήρθε ποτέ και έτσι έχασε την ευκαιρία να φτάσει στο τρίποντο που τόσο ήθελε…

Επόμενο παιχνίδι την προσεχή Τετάρτη με τον Εργοτέλη για την 4η αγωνιστική

Οι φάσεις του αγώνα

8′ ΓΚΟΛ: Πέναλτι για τον Καραϊσκάκη σε ανατροπή του Μαραθωνίτη από τον Γρομητσάρη, το εκτελεί εύστοχα ο Λόβριτς.

13′ Ευκαιρία με το σουτ του Κάρλος να καταλήγει άουτ.

20′ Νέα μεγάλη ευκαιρία από πάσα του Διαμαντόπουλου το σουτ του Μπραμπίγια αποκρούει ο Σοϊλεμέζογλου.

20′ Κι άλλη ευκαιρία για τα Χανιά με το σουτ του Βρεττού να καταλήγει άουτ.

22′ Διαμαρτυρίες για χέρι του Τάμπα.

24′ Απίστευτη ευκαιρία από σέντρα του Μασένα και διώξιμο του Τάμπα ο Μπραμπίγια πλάσαρε και ο Σοϊλεμέζογλου απέκρουσε.

29′ Σέντρα του Διαμαντόπουλου κεφαλιά του Βρεττού άουτ.

31′ Σουτ του Μασένα απέκρουσε ο Σοϊλεμέζογλου.

32′ Νέα μεγάλη ευκαιρία από κόρνερ του Μπραμπίγια ο Ανδρέου πλάσαρε και η μπάλα προσέκρουσε στο δοκάρι.

41′ Σουτ του Βρεττού άουτ.

44′ Ευκαιρία για τον Καραϊσκάκη με τον Κόκα από κοντά να πλασάρει άουτ.

49′ Σέντρα του Σωτηράκου παραλίγο αυτογκόλ στο διώξιμο του Τάμπα (κόρνερ).
51′ ΓΚΟΛ: Από σέντρα του Μασένα ο Διαμαντόπουλος με πλασέ ισοφαρίζει σε 1-1.

58′ Απίστευτη ευκαιρία πλασέ του Μπραμπίγια ο Δερμιτζάκης διώχνει στη γραμμή.

66′ Κόρνερ του Τριανταφυλλάκου κεφαλιά του Μασένα άουτ.

80′ Ευκαιρία με το σουτ του Μασένα να αποκρούεται από τον Σοϊλεμέζογλου.

90+3′ Απίστευτη ευκαιρία από σέντρα του Σωτηράκου και κόντρα στον Τάμπα αποκρούει ο Σοϊλεμέζογλου.

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)
Βοηθοί: Διαμάντης (Ηπείρου) – Μανασής (Τρικάλων)
4ος διαιτητής: Μπούμπας (Ηπείρου)

Κίτρινες κάρτες: Γιαννιώτης (18′), Πλέγας (25′)

Καραϊσκάκης (Βασίλης Αργυρίου): Σοϊλεμέζογλου, Φαν Ιπερεν, Χατζηδίμπας, Γιαννιώτης, Γαλεάδης (35′ Κόκας), Νταλακούρας (53′ Δερμιτζάκης), Δούμτσιος, Μαραθωνίτης (54′ Κορέλας), Τάμπας, Παπανίκου, Λόβριτς.

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ρέντζας, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Πλέγας (46′ Τριανταφυλλάκος), Κάρλος (85′ Καμαρά) Μπραμπίγια (77′ Γιάκος), Βρεττός (77′ Δημητριάδης), Μασένα, Διαμαντόπουλος.